Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Ambasadorul britanic Andrew Noble şi membri ai comunităţii din Viscri, judeţul Braşov, vor aduce duminică un ultim omagiu Majestăţii Sale Reginei Elisabeta a II-a în incinta „Casei Albastre”, deţinută de actualul suveran, Majestatea Sa Regele Charles al III-lea”, transmite Agerpres.
„Duminică, 18 septembrie, în seara dinaintea Funeraliilor de Stat, guvernul britanic a invitat publicul să participe la un Moment Naţional de Reculegere pentru a reflecta asupra vieţii şi moştenirii Majestăţii Sale Regina Elisabeta a II-a. Acest moment va fi marcat şi în România, duminică, 18 septembrie, la 20,00 ora locală, de către ambasadorul britanic Andrew Noble şi membri ai comunităţii dornici să aducă un ultim omagiu Majestăţii Sale Reginei Elisabeta a II-a în satul Viscri din judeţul Braşov, în incinta binecunoscutei „Case Albastre”, deţinută de actualul suveran, Majestatea Sa Regele Charles al III-lea”, a informat Ambasada Marii Britanii.
mai evoluam si noi in secolul 21?
terminam si noi cu regii si reginele ?
Sa se odihnească în pace majestatea sa…
Simplu: Charles III este rege si casa de la Viscri si cea de la Zalan sunt acum atasate domeniilor (of) Wales. De acum inainte, sunt ale lui William.