Home » Articole » O poliţistă aflată în misiune a fost rănită, în cursul nopții, în urma unui accident, în capitală

O poliţistă aflată în misiune a fost rănită, în cursul nopții, în urma unui accident, în capitală

O poliţistă aflată în misiune a fost rănită, în cursul nopții, în urma unui accident, în capitală
Sursa foto: Facebook / Poliția Română
Ascultă articolul

O poliţistă din Bucureşti a fost rănită, în noaptea de joi spre vineri, în urma unui accident în care a fost implicată o autospecială aflată în misiune, transmite Agerpres.

Potrivit unei informări transmise de Brigada Rutieră, accidentul s-a produs la intersecţia dintre bulevardul Nicolae Grigorescu şi strada Liviu Rebreanu.

„Este vorba despre două autovehicule implicate, o autospecială de poliţie din cadrul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti, aflată în misiune, cu semnalele optice şi acustice în funcţiune şi un alt autoturism. Până la acest moment, în urma accidentului rutier, poliţista aflată în autospeciala de poliţie (pe locul din dreapta faţă) a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale”, se precizează în informare.

- articolul continuă mai jos -

Ambii şoferi au fost testaţi cu aparatul alcooltest, rezultatele indicate fiind zero.

„În continuare se efectuează cercetări pentru a se stabili cu exactitate cauzele şi împrejurările în care s-a produs accidentul de circulaţie”, anunţă Brigada Rutieră.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole