
Nicușor Dan, rugat să promită în fața unor copii că nu-și va dezamăgi electoratul: ”Nu vreau să fac promisiunea asta, dar promit că voi presa ca lucrurile astea să se întâmple”
Președintele ales al României, Nicușor Dan, a fost pus, luni, în prima emisiune la care a participat după alegeri, ”Bună, România!” (B1TV), să promită că nu își va dezamăgi electoratul.
Momentul i-a aparținut moderatorului Radu Buzăianu care și-a adus copiii în studio, la finalul emisiunii, și l-a rugat pe Nicușor Dan să promită că peste cinci ani oamenii nu vor fi dezamăgiți.
Dan, care tocmai avusese un schimb de replici cu moderatorii în care râsese mai mult, și-a schimbat brusc expresia feței, a devenit serios și a spus că nu vrea să facă o astfel de promisiune, dar că poate promite că va face tot posibilul pentru ca acest lucru să se întâmple:
- ”Nu vreau să fac promisiunea asta. Ce pot să promit e că voi presa ca lucrurile astea să se întâmple, sper ca societatea să facă presiuni (…)”, a transmis Nicușor Dan.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.