Home » Articole » Ministrul Investițiilor, Dragoș Pîslaru: Sunt dispus să-l susţin, în continuare, pe premierul Ilie Bolojan. Îl consider, în continuare, cea mai bună variantă

Ministrul Investițiilor, Dragoș Pîslaru: Sunt dispus să-l susţin, în continuare, pe premierul Ilie Bolojan. Îl consider, în continuare, cea mai bună variantă

2127
Ministrul Investițiilor, Dragoș Pîslaru: Sunt dispus să-l susţin, în continuare, pe premierul Ilie Bolojan. Îl consider, în continuare, cea mai bună variantă
Sursa foto: Facebook/ Dragoș Pîslaru
Ascultă articolul

Dragoş Pîslaru, ministrul Investiţiilor şi Proiectelor Europene în Guvernul Bolojan, a declarat marţi că îl susţine în continuare pe liderul PNL, pe care îl consideră „cea mai bună variantă”, transmite Agerpres.

„Sunt dispus să îl susţin în continuare pe premierul Ilie Bolojan, pe care îl consider, în continuare, cea mai bună variantă”, a spus Pîslaru, care nu este membru al PNL, înaintea şedinţei Biroului Politic Naţional al formaţiunii, care se desfăşoară în format extins la Palatul Parlamentului.

- articolul continuă mai jos -

Întrebat dacă PNL mai poate negocia cu PSD, după ce social-democraţii au adoptat moţiunea de cenzură cu ajutorul AUR, Pîslaru a spus: „Chestiunile politice ţin de partidele politice. Sunt invitat, în acest moment, la această întâlnire şi nu am calitatea să comentez cu privire la ce va face PNL”.

Moţiunea de cenzură iniţiată de parlamentarii PSD, AUR şi PACE – Întâi România împotriva Guvernului condus de liberalul Ilie Bolojan a fost adoptată marţi de Parlament, cu 281 de voturi.

Comentarii
  • iulian roman

    Daca stai bine cu vederea si nu ai simturile atenuate, se vede limpede ca doar Bolojan poate conduce Romania daca scapa de paraziti ! Hai sa facem un Partid pe baza valorilor promovate de Bolojan !

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole