Home » Articole » Deputatul PNL Lucian Bode, din aripa Veștea, nu exclude secretari de stat de la AUR în guvernul Veștea / „Nu exclud, în politică este nevoie să faci compromisuri necompromițătoare”

Deputatul PNL Lucian Bode, din aripa Veștea, nu exclude secretari de stat de la AUR în guvernul Veștea / „Nu exclud, în politică este nevoie să faci compromisuri necompromițătoare”

626
Deputatul PNL Lucian Bode, din aripa Veștea, nu exclude secretari de stat de la AUR în guvernul Veștea / „Nu exclud, în politică este nevoie să faci compromisuri necompromițătoare”
sursa foto: Petruț Iacob / Info Sud-Est
Ascultă articolul

Deputatul PNL, Lucian Bode, a declarat luni, la Antena3, că nu exclude ca AUR să aibă secretari de stat în guvernul Veștea. Bode este unul dintre susținătorii premierului desemnat. Funcțiile politice ar urma să fie date partidului condus de George Simion în schimbul votului pentru învestirea guvernului.

Lucian Bode a fost întrebat de jurnaliști dacă aripa Veștea din PNL ar fi dispusă să dea portofolii celor de la AUR, în schimbul voturilor.

- articolul continuă mai jos -

„La nivel de secretar de stat nu cred că aceste discuții au avut loc, nu cunosc acest detaliu. Evident că în etapa a doua se va discuta despre 150-200 de poziții politice care sunt cu numire politică, de la nivel de secretar de stat până la nivel de prefect, dar astea vor fi în etapa a doua. Nu știu care a fost logica negocierilor la nivel de eșalonul doi”, a răspuns Lucian Bode.

„Nu exclud, în politică este nevoie să faci compromisuri necompromițătoare”.

Deputatul PNL a recunoscut că fără AUR guvernul Veștea nu are toate voturile necesare învestirii.

 

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole