Home » Articole » Siegfried Mureșan (PNL): România nu are nevoie de un guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei

Siegfried Mureșan (PNL): România nu are nevoie de un guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei

530
Siegfried Mureșan (PNL): România nu are nevoie de un guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei
Sursa foto: © European Union 2022 – Source : EP / Eric VIDAL
Ascultă articolul

Europarlamentarul PNL Siegfried Mureșan a declarat, imediat după ce Adrian Veștea a anunțat că merge să negocieze cu AUR, că „România nu are nevoie de un guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei”.

„În numele «responsabilității» se caută acum sprijinul AUR.

Responsabilitatea înseamnă să construiești majorități proeuropene, nu să cauți sprijin la cei care au contestat constant direcția europeană a României.

- articolul continuă mai jos -

Responsabilitatea înseamnă un guvern format din cei care vor să ducă România înainte, nu din cei care vor să o țină pe loc.

România nu are nevoie de un guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei”, a declarat Siegfried Mureșan.

Comentarii
  • România a luat locul Ungariei
    Și este noua problemă a Uniunii Europene.

    Tâlharii pesedeu și șarlatanii haur, puiul lui pesedeu,
    În gașcă cu ficusul mic și bleg de la Cotroceni
    Au vulnerabilizat România într-un moment foarte periculos.

    Cine conduce de fapt țara asta?
    Pe cine am ales
    Și încotro e dusă România și cetățenii ei?

  • Te-ai trezit târziu baiatu’. Țara pe mâna Rusie asa ati dat-o voi crezând ca daca nu negociați țineți țara blocata si cu Bolojan in fruntea unui guvern demis.
    Târziu v-ati trezit, la culcare înapoi

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole