Home » Sportz » Marius Șumudică nu mai este antrenorul Rapidului: „S-a terminat, trebuie să iau o pauză”

Marius Șumudică nu mai este antrenorul Rapidului: „S-a terminat, trebuie să iau o pauză”

Marius Șumudică nu mai este antrenorul Rapidului: „S-a terminat, trebuie să iau o pauză”
Marius Șumudică / Sursa foto: captură video
Ascultă articolul

Marius Șumudică (54 de ani) a anunțat în cursul zilei de marți că nu va mai fi antrenorul celor de la Rapid București. Într-o intervenție pentru Fanatik, tehnicianul a precizat că totul s-a terminat și că are nevoie de o pauză.

„Vreau să vă anunț că în urmă cu 5 minute, de comun acord, relațiile noastre s-au terminat, între mine și stafful meu cu clubul Rapid. Am vorbit cu domnul Angelescu, astăzi probabil vom semna hârtiile și la ultimul meci nu știu cine va sta pe bancă, probabil cineva din cadrul clubului sau academiei.

- articolul continuă mai jos -

Îmi cer scuze, dar nu sunt ok. Mi-a spus cineva că după un puseu din acesta de tensiune te simți ca după ce ai băut. Eu nu știu cum e când bei, că nu prea beau. Nu beau deloc adică. Să ajung să fac tensiune 20, să vină ambulanța și să mă ia la spital, să semnez că nu vreau să mă duc… E prea mult!

E mai importantă sănătatea, să-mi văd de viața mea, să iau o pauză și nu știu dacă merit așa să mă consum. Ăsta am fost, ăsta e caracterul meu, am încercat să fac orice pentru Rapid, pentru fotbal.

Atâta s-a putut din păcate și acesta a fost mai mult motivul pentru care am intrat la voi, ca să vă anunț că eu, împreună cu staff-ul meu, am căzut la acord cu clubul și am reziliat raporturile.

Nu voi sta pe bancă la ultimul meci. Astăzi vom semna hârtiile și raporturile noastre contractuale se vor încheia. Ne-am despărțit amiabil. M-a sunat domnul Angelescu, cu el am vorbit. A fost o discuție scurtă, vom lua legătura cu avocatul clubului, se pun la punct hârtiile și vom semna rezilierea” – Marius Șumudică, pentru Fanatik.ro.

Cu o etapă înainte de finalul pay-off-ului din SuperLiga României la fotbal, Rapidul ocupă locul cinci (penultimul), cu 32 de puncte. Giuleștenii au ratat orice șansă de a evolua în viitorul sezon al cupelor europene.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole