Home » Economie » Marele șantier pentru repararea a peste 200 de kilometri din conductele rețelei de termoficare din București va începe în primul semestru al anului viitor

Marele șantier pentru repararea a peste 200 de kilometri din conductele rețelei de termoficare din București va începe în primul semestru al anului viitor

Marele șantier pentru repararea a peste 200 de kilometri din conductele rețelei de termoficare din București va începe în primul semestru al anului viitor
Foto: G4Media
Ascultă articolul

Primăria Capitalei a semnat în acest an contractele pentru lucrări de termoficare pe o distanță de peste 200 de kilometri de conducte de pe cinci magistrale principale, iar lucrările vor începe în primul semestru al anului viitor și vor dura trei ani și jumătate, arată un răspuns transmis de Primăria Capitalei la solicitarea Economedia.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

Aceste lucrări vizează reabilitarea magistralelor de termoficare, precum și a racordurilor aferente, prin înlocuirea conductelor de rețea primară cu conducte preizolate echipate cu fire de semnalizare.

Obiectivul de investiții „Reabilitarea sistemului de termoficare al Municipiului București” vizează 5 loturi, cu o durată de 48 luni, dintre care 6 luni proiectare și 42 luni execuție.

Citește integral pe economedia.ro

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole