G4Media.ro

Marcel Ciolacu, despre schimbarea Avocatului Poporului: E un atac la statul de…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

19 comentarii

  1. Bahahahahaha!

    • Faptul ca un parlamentar nu poate fi tras la raspundere pentru faptul ca spune ca un actiune este „un atac la statul de drept” este „un atac la statul de drept”

    • * 0 actiune

    • @Omu Maro
      Prietene, Marcel Ciolacu este primul care le-a spus-o PeNaLilor pe faţă: RENATE WEBER este liberală, aşa cum liberali/liberale sunt CĂLIN POPESCU TĂRICEANU, NORICA NICOLAI, DAN MIHALACHE, PETRE ROMAN, ALINA GORGHIU, MIHAI CHIRICĂ, DAN CRISTIAN POPESCU, TEODOR MELEŞCANU. Mai vrei?

    • da, mai vrem. mai vrem sa taci ca bati campii cu „liberalii” tai. daca aia sunt liberali eu sunt papa de la roma. cine vorbeste de penali? idolul partidului de hoti numit psd. hai dispari!

  2. Din categoria „Sa radem cu Marcel Ciolacu” (sau „de”)
    Bre ciolache, daca e liberala s-o judece colegii ei liberalii (ca sa parafrezez o clasica disparuta intempestiv) precum si socialdemocratii i-au judecat pe colegii lor cand nu au fost destul de ticalosi pe cat astepta partidul din partea lor

    • Interesant e ca pe cioli il f*te grija, vorba lui Dabija, de soarta unui liberal. O fi uitat ca el e presedinte la psd si nu la pnl? Sa nu se supere Sica.

    • @nahir
      Comunistii au reusit sa silabiseasca cuvantul pluripartitism dupa 22.12.1989 in sensul ca, hai… fie, pot exista si mai multe partide, dar toate participa intr-o singura entitate (sa zicem FSN, n-am gasit alta rima) sub conducerea inteleapta a unui singur tatic, care semneaza cu modestie „ultimul pe lista, cu voia dumneavoastra”
      Adica, zicea nea nelu: opozitie-opozitie dar toate la unison, dupa modelul pcc. Si se impart critici numai cu voia sefului
      Ciloi inca se crede cel mai tare presedinte de partid

  3. Mai, jigodie! Voi cum ati facut cand ati fost la putere? Actiunile voastre nu doar ca au fost imorale si incorecte ci de-a dreptul ilegale si anti-democratice. Ciolacule, lasa gargara si reformeaza PSD-ul ori zilele voastre in politica vor fi tot mai scurte.

  4. Zii ciolacu și trage apa la wc 🙂

  5. Degeaba o schimbati pe doamna daca pastrati acolitii din teritoriu preluati de la domnul Ciorbea.

    • Problema adjunctilor Avocatului Poporului e ca pot raspunde in numele Avocatului Poporului doar pe semnatura lor fara sa ofere dovada ca cererea lor chiar a fost analizata de catre Avocatul Poporului.
      Deoarece procedurile de lucru ale Avocatului poporului au fost facute de catre el iar scopul lui e sa fie deranjat cat mai putin pentru a-si vedea de interesele de partid.

    • Ciorbea nu e domn, e un hot pesedist ordinar.

  6. La Romanika traseistilor nesimțiți, poti să fii simultan liberal, social-democrat si ecologist chiar, doar să primești funcția grasă.
    De exemplu, si Cimpeanu a fost de toate pentru toți, momentan e liberal, maine poimâine o să se transforme în social-democrat, dacă PSD ajunge la pu tere, că doar a trecut si pe la Ponta.
    Ciolachimea are dreptate, nimeni de fapt nu știe ce e Renata cea toxică sau stim doar că e buruiana otravitoare.

  7. Păi, nici ciolanul nu are nicio treabă cu politica, fiind doar unul dintre paraziții care sug de 30 de ani din bugetul public, fără ca importanța socială a activității lor să poată fi observată. Și, pe de altă parte, este cunoscut faptul că pisdistii au numit în funcții publice doar liberali, nu exclusiv cățeii lor de partid.
    Mă bucur pentru faptul că marele ghimpe comunistoid a ajuns să fie condus de un personaj limitat ca ciolanul, fără ca la orizont să mai existe vreo minte luminată cu școală și realizări speciale. Marele ghimpe roșu si-a tocit ascuțimea și a început să zgârie chiar buzele milogilor profitori.

  8. Rog pesedacii sa nu-l mai lase pe cioli sa abereze in continuu. Nu mai poate fi tinut sub control deloc? O sa o depaseasca pe veorica vasilica, pana la urma.

  9. Astept cu nerabdare cresterea varstei de pensionare, inghetarea pensiilor si a salariilor si cresterea impozitelor. Traiasca PNL! De-asta am plecat multi din tara voastra de incuiati.

  10. Nu am înțeles niciodată de ce avocatul Poporului nu este ales de popor…