Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, într-un interviu de marți cu Andreea Esca, în jurnalul de seară de la PRO Tv, că a fost sunat de la Inspectoratul Școlar Județean Buzău în momentul în care cineva s-a interesat și a cerut nota de pe diploma de Bacalaureat a premierului.
Ciolacu a menționat Legea 544/2000, privind liberul acces la informații de interes public, dar nu a precizat dacă a fost vorba de jurnaliști sau alte persoane, legea fiind accesibilă oricui, dar fiind folosită cu precădere de mass-media pentru a obține informații de la instituții publice.
Șeful PSD a subliniat că a susținut examenul de Bacalaureat și a primit diploma în 1986, același an în care spune că a absolvit și liceul.
Diploma de Bacalaureat a premierului Ciolacu este în mijlocul unor controverse referitoare la nota pe care a obținut-o, când a susținut examenul față de finalizarea liceului, amplificate de faptul că liderul PSD nu a făcut public documentul până acum.
Esca e pesedista? Pacat.
Marcele, îți amintești tu vag de ceva cartonat, dar aia nu era diploma de BAC, era o bucată din cartușul de Bulgar Tabac…
Jenanta situatie….alte state au prim-ministrii si presedinti absolventi de facultati prestigioase si noi ne rugam de un cioflingar sa ne prezinte diploma de BAC de la un liceu mizerabil din Buzau……