Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
PNL a stabilit pentru ora 18.00 ședința Biroului Permanent Național, potrivit unui comunicat. E de așteptat ca la ședință să fie pusă în discuție excluderea parlamentarilor și liderilor locale care au votat guvernul Veștea saau au dat PNL în judecată.
20 de parlamentari și lideri locali vor fi excluși marți din PNL pentru că au susținut guvernul Adrian Veștea-PSD-Nicușor Dan, au declarat pentru G4Media surse politice. În fruntea listei sunt Adrian Veștea, puternicul baron Hubert Thuma și eternul ministru Cătălin Predoiu.
Toma Petcu, președintele Consiliului Județean Giurgiu, și parlamentarul George Scarlat vor fi excluși și ei din PNL.
Parlamentarii care au votat guvernul Veștea:
1. Cătălin Predoiu
2. Monica Anisie
3. Sorin Câmpeanu
4. Nicoleta Pauliuc
5. Mihai Veștea
6. Andrei Baciu
7. Lucian Bode
8. Alina Gorghiu
9. Ion Iordache
10. Aneta Matei
11. Mititelu Eduard
12. Pandea Ciprian
13. Prișcă Răzvan
14. Rusu Sebastian
15. Ionuț Stroe
16. George Scarlat
De asemenea, vor fi excluși liderii locali Toma Petcu (Consiliul Județean Giurgiu), Adrian Veștea (Consiliul Județean Brașov) și Hubert Thuma (Consiliul Județean Ilfov), potrivit surselor G4Media.
Ultimul pe lista celor excluși este europarlamentarul Rareș Bogdan.
Astetam excluderea pucistilor.
A tuturor care au conteatat in justitie!
Sa se duca toti pucisti inclusiv cei 4 tradatori de ieri pentru ca tentativa se pedepseste!
Liber la baieti catre PSd, Aur, Pot, Sos,etc.