G4Media.ro

VIDEO Iohannis: Ar fi foarte bine să mergem spre anticipate în primăvara…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

61 comentarii

  1. Corupția?
    Sau e totul bine?… pe făgaș

  2. „Ca asa vrea pula noastra”. N-aveam bani de aruncat. Ah, cate mizerie. Ce sa facem cu ele ? Sa le distruga rusii c-o racheta anti-aer ? Faceti ba treaba, spitale, dati aia 6% in educatie, nu in jeguri inutile. Slugile americii. Rusine ! Spalare de bani pe carca prostilor.

    • *Avioane ne lipseau ! D’asta nu m-am dus la vot ! N-am vrut sa fiu un erou de genul: sluga mafiei americane. Industrie de trilioane de dolari n-are cum sa dispara, baga-le pe gat armament si avioane dotate de survolat talibani flamanzi si atot-hotiti.

    • *cata

    • La ce va trebuie spitale? Oricum aia bătrâni trebuie sa moara ca nu au votat usr :)) iar aia tineri sunt niște analfabeti care nici de slugi nu-s bune…

    • Draga John:
      Dar despre un pic de decenta in limbaj ce zici?
      Astept raspunsul tau.

    • Ce troli grețoși. Lexicon se laudă cu faptul ca „n-a fost la vot”, adică se ridică singur la rang de vită și mai face și propagandă scârboasă rușilor care pot fi bănuiți de orice porcărie, dar să „distrugă” ceva cu fieroteniile lor ruginite „anti aer”, asta e deja prea mult pentru cineva cu mintea întreagă. Cât despre tovarășul lui de sputnik, incelul puturos harley, tocmai el, care e o ” slugă” vorbește de ” analfabeți „, când nici să scrie ” nu-s bune”.

    • Bre Lexicoi, n-ai fost la vot ca să nu cumpărăm avioane de luptă ?
      Mai ai frați? Sper că nu.

    • Aer ai tu in cap. Bine, ai si antiaer, ca sa nu te superi.

    • Ivane,lasa gargara ca te-ai dat de gol,rusnakule!Normal ca n-ai fost la vot,doar cetatenii romani pot participa la alegeri,nu si rusii din Moldova!

  3. La adevăr ar trebui cumpărate 50. Dar nu f16 ci f35.

    • …ca-mi vine sa-mi bag tot organu-n ei de mafioti invatati sa abuzeze popoare nedezvoltate psihic si slugile „la loc comanda”. A inceput bine Iohannitza. Si mai manca cacat de PSD.

    • Mai bine luau niste rachete… vedeam hăul din spațiu fara telescop… evadam si noi un pic

  4. Daca alea pe care le avem tot nu-s functionale si nu pot decola iarna, sa mai luam 5, sa fie masa bogata…

  5. Ghinion ..curat murdar nenicule!!!!!

  6. Bai, frate, dar n-ar trebui consultari publice pe banii poporului ? Chiar asa ! Da-o drq. Vrea romanul avioane sau ce pula lui vrea ? Chiar n-am cum sa ma abtin sa nu fiu vulgar pt. ca ma simt extrem de jignit. Era pe teava de mult treaba, nu i-a venit peste noapte.

  7. Cu tot respectul domnule ;JOHN LEXICON ,CARE CRED SINCER CA SINTETI UN RUSOFON DE ASEMANAREA SI TRUPUL PUSCARIASULUI DRAGNEA DAR SINTETI DE FAPT UN ROMAN DEZIDERABIL . !!!!!! CU SIGURANTA CEI CATRE CRED IN ROMANIEA CA O TARA EUROPEANA SI EURO ATLANTICA DVS ,VETI DEVENI FARA OBIECTUL DE ACTIVITATE SAU M-AI RAU TRADATOR DE TARA !!!

    • Mare jigodie primitivul ăsta de lexicon. Pe coreligionarii care put, la fel ca el, a extremism, antisemitism și șovinism, nu-i mai vede „analfabeți”. Normal, ” la cum știe să scrie”. Bine că „recomandă” cărți, probabil că despre popa de inimă neagră e vorba.

  8. Plătim sulta fanarioților.
    De asta a ajuns Președinte.
    Vai de noi,romani!

    • CU TOT RESPECTUL DOMNULE \@ copie nula a lui „”NAPOLION „””PS ; ROMANIEA SI 89 % DIN POPULATIA ROMANIEI ; VREA CA PSD SI ALIATI SA DEVINA ISTORIE TRISTA A ROMANIEI CUM ION ILIESCU A FOST M-AI NOCIV DE 100% DE CIT CEAUSESCU .DRAGNEA ;PONTA ; DOAMNA DANCILA AU FOST DE 200 % MAI RAI SI NOCIVII ,POPORULUI ROMAN .SI CU BUNAVOINTA DVS . VREU SA VA REAMINTESC CA IN DECEMBRIE 1989 CIND A FOST ASASINAT CEAUSESCU , ACESTA A .ACHITAT DATORIE EXTERNA LA ZEROOOO !!!!!! DESPRE SE GRAIM . ??????? GASCA PSD DIN 1989 SI PINA IN PREZENT ;NOEMBRIE 2019 A DISTRUS IN TOTALITATE ROMANIEA SI A FORTAT SA EMIGREZE 3 -4 MILIOANE DE ROMANII PENTRU O VIATA M-AI BUNA . IAT LA ACESTE ALEGERII DIASPORA SA SA REVANSAT PE PSD .

  9. Iar s-a descaltat Armata Rosie a sputnikarilor pe aceasta pagina.

  10. Domn’ e, dar ce fosgaiala de postaci rusofoni si alti sobolani rosii pe aici!
    Vremuri grele pentru voi, se duce pe copca beleaua rosie, ramaneti de caruta, fara copeici si vodka de pufoaica…

  11. Postacii imbecili se pricem acum si la aparare si siguranta nationala!!!!!!

    • Nu este vorba ca ne pricepem la siguranța națională. Problema este ca americanii te obliga sa cumperi niște obosite de avioane la mâna a2a dar foarte scumpe. Cred ca tot de la portughezi ca ultimele. Sunt curios…

    • @Laur, si inutile .

    • Dar cine a zis că „este vorba” ? De unde să ” se priceapă la siguranța națională” niște troglodiți și ce bază se poate pune pe spusele unor postaci care fac propagandă deșănțata despotismului de tip asiatic?

  12. Iar cumparam toate vechiturile americanilor? Ar trebui sa cumparam Suhoi si Mig, avioane moderne si performante, cu care printre altele putem ara si ogoarele primavara.

  13. Aere de bucurestean cu maxima rupere de pula. Pe voi va doare-n pula ma de banii altora, mancati bine, traiti bine, beti bine, va drogati bine. Ce pula mea conteaza ? Vreti sa va faceti remarcati cu 99 de nickname-uri ca sunteti schizofrenici cu 33 de personalitati si toate lase, isterice, grandomane, narcisiste.

    „Siguranta nationala” nu consta in inca cateva miliarde de euro luate de la gura arora care oricum n-au ce baga in ea.

    Nu poti sa nu fii cu ‘status quo’-ul ca esti orice altceva, rusofil, PSD-ist, se stie.

    Imi bag toata pula in status-quo-ul care va spala pe creier si va ascunde pe cat de bine poate alternativele.

    O Romanie normala ar fi o Elvetie Est-Europeana. Neutra, cu mult aur de ‘farmat’, afaceri colosale si prestigiu maxim. Dar ce plm. sa stie sclavul de rand ? Plangeti-va, ca oricum nu vreti sa evoluati. Slugi la slugile altora. Din vremuri stravechi si pana-n vecie.

  14. Mama, ce s’au mai deversat mujicii aici. Nu va place daca apar mai multe avioane perfectionate, sa faca putina politie cu cosgiugele voastre Sukoi, bag seama.
    Sper ca va da tatucul Putin ceva kopeici, ca de la PSD, nu mai pupati 😀

    Jale mare la mujici.

    • N-ai inteles nimic din ce-am scris mai sus … 🙁 Baga inc-o bere si-un cui ca ala esti. Durerist.

    • Oare e cineva care își dau imaginează că însuși postacul” a înțeles ceva ” din tâmpeniile pe care a fost pus să le scoată pe gură?

  15. Și -a reîncălzit zeama acrită de trol al mafiei PRO-PSD-ALDE, postacul DanTeo. Ceva „versete” din „biblia securității”, vreo ” rugăciune ” pentru cei „fără nume”, nimic, nimic? Doar trilurile care l-au consacrat ca retardat.

  16. G4Media, va rog a n+1-a oara, faceti necesara confirmarea email pt. comentarii. Vitala pt. un dialog normal, constructiv.

  17. Pe unii ii deranjeaza intarirea armatei noastre. In special pe trolii rusi.

  18. O pasăre intr-un pom canta si LEXICON o ingina ,de jale el o tot jelea , dar ea pierduta se dadea , ce p..a mea ce p..a mea , cu pasarea el tot cinta , dar ce pacat de atit cintat ca in final a degerat.

  19. Nu vă luați după boul lexikon sau plexiglas…cum își zice. Clar, e un papagal cu ifose de atoateștiutor.
    Lasă bă, tu n-o să fi erou, stai liniștit, nici de-ai rămâne singur pe lume.

  20. Redusii mintal nu pot sa inteleaga ca sa mori dampulea nu-i nici-un act de eroism. Dar nu muriti pe banii vostri, ati facut armata ? Evident ca hipsterul de Bucuresti se fereste ca de drq. de ea. Baga sala, sa fie mare si mumos.

  21. Domnilor…..lexicon incearca sa va explice cate ceva despre o perspectiva pentru o viata mai buna…educatie, sanatate, afaceri sustenabile…o viziune.

    Dar voi traind incercul vostru stramt….

    Sa va spalati pe cap cu aia 100 lei pe care ii primiti pt comentariile postate aici. La finalul zilei tot prosti, frustrati si cu datorie la intretinere sunteti.

    Postarile sunt apogeul vetii voastre …din pacate

  22. @principiul

    Nu trebuie sa iti mulumesti.

    Imi place sa cred ca majoritatea oamenilor si-ar dori un spital in locul celor 5 avioane foarte vechi.

    De cate ori ies din Bucuresti ma sperii, parca este o alta tara…sistemul medical este invizibil si saracia te sperie.

    Nu sunt impotriva inzestrarii armatei insa consider ca avem alte prioritati acum…..just my 0.2

    Sa nu va mire daca PSD o sa faca un scor bun la parlamentare.

    Lipsa educatiei=oameni prosti=oameni controlabili

  23. Toți o apă și un…. Dacă iei de la americani ești omul CIA, dacă iei miguri ești omul lui Putin, țară de spălați pe creier…

  24. V-o zic pt. ca sper sa aiba un impact candva : Pacea pare mai usor decat va inchipuiti atinsa. Daca SUA si-ar cere cum trebuie scuze Iranului(care-i amenintarea nr. 1 actuala) si le-ar arata ca le respecta cultura, inclusiv Israelul(lucru aproape imposibil desi se trag din acelasi Avraam si daca mergem 8000 de ani in urma erau acelasi popor) pacea ar putea fi atinsa.

    Pe cat suntem de animale pe atat putem fi oameni si asta pt. natura bipolara a firii umane. Daca as avea un ‘activity-log’ aici v-as posta minim 10 comentarii din ultimele 3 luni in care tot explic ce si cum. Omul isi apara ‘valorile’, „Ideile” „sale” pt. ca altfel se crede vulnerabil, dar ‘vulnerabilitatea’ asta e doar in capul lui, in special ‘aici’ … Deci, oricat de vulgar as fi, va rog sa luati de seama, sunt si eu om ca voi si chiar cred ca se poate mai bine.

    „Fara capacitatea de-a distruge n-am putea crea pe deplin.” insa am facut-o destul. Noi ca sa traim astazi si sa ne injuram cineva a trebuit sa-i dea altcuiva cu toporul sau ceva in cap. Este o realitate cruda despre care vorbeste mai nimeni insa este o realitate. „Distrugerea” poate fi constructiva … Uite-ne aici.

    Dar daca putem invata si accepta asta, putem termina cu abuzurile malicioase ale unora carora le e frica. Da, si miliardarilor care-s in spatele trilioanelor de dolari din armament le e frica ca daca lumea se trezeste ei n-or sa mai fie miliardari si poate chiar vii. E simplu. Omul e doar un alt animal, un animal batut de soarta in moduri inimaginabile si totusi tangibile.

    Chiar ca credeti ca va trageti din evrei sau din maimuta, ganditi-va cum s-a ajuns aici. Chiar se poate trece la un alt nivel, pacea nu-i o utopie.

    • @Lexicon. „Pacea nu-i o utopie”, dar omenirea e departe de etapa asta cu „pacea”. Cand vezi cum colosul rusesc de langa tine inghite teritorii, intentioneaza sa puna stapanire pe apele care te inconjoara, ai doua solutii : sa te aperi (=sa te inarmezi), sau sa nu faci nimic, sa clamezi „pacea ” (=sa te predai, cu alte cuvinte). Convinge -i pe rusi si pe americani sa nu mai ameninte popoare, poate atunci vom tinde spre pace

    • Cât de idiot e lexiconul. Ăsta crede ca SUA și Iranul sunt niște haidamaci d-aia retardați de genul lui, care se îmbată și se ceartă pe o sticlă de bere.

  25. La câți bani au sifonat lichelele roșii in ani ăștia de dezmăț si aroganță cât timp au condus țara cu toata camarila cu toți borfașii, toți șobolanii si viermi pzd-ului, luam avioane luam portavioane si mai rămâneau bani si pt niste tuburi de bergman cu cornete.
    Banii pt aparare, 2% din pib au fost deja alocați in bugetul pe anul asta de guv pzd.
    Si destui bani la Sanatate nu vor fi niciodată daca tu ca stat prin companii capușă cumperi un wc cu 3500 ron + tva.
    Asa ca nu e cazul sa dramatizam si sa spunem ca luam bani de la Sanatate , de la copii ( cum au facut altii), sau de la pensionari sa dam la apărare.
    Altfel iară ne pomenim ca se umfla votka in Rogozin & Co.

  26. Cand iesi din Bucuresti in ce parte a tarii te deplasezi? Spre Teleorman,Dolj, Giurgiu,judetele conduse de baronii Psd? Ai fost in Brasov,Sibiu,Cluj ,Timisoara,Alba-Iulia sa poti sa faci o diferenta?

  27. Bravo John dale-o pringura toată ca merita marlanii, find cocalari de la originea baligiinu nu înțeleg care e rostulmulti comentează ca să se afle în treaba și sa capteze atentie

  28. Bine că și-a dat seama, postacul. E ” greu”, s-a abținut ce s-a abținut și n-a mai pus trilulilu o perioadă dar n-a mai rezistat, până la urmă. Poate mai încearcă.