Home » Articole » Lia Olguța Vasilescu explică eșecul PSD în impunerea de ajutoare sociale: ”Cu 25 la sută PSD în parlament, atât s-a putut! Doar 16 la sută dintre pensionari au votat PSD”

Lia Olguța Vasilescu explică eșecul PSD în impunerea de ajutoare sociale: ”Cu 25 la sută PSD în parlament, atât s-a putut! Doar 16 la sută dintre pensionari au votat PSD”

7020
Lia Olguța Vasilescu explică eșecul PSD în impunerea de ajutoare sociale: ”Cu 25 la sută PSD în parlament, atât s-a putut! Doar 16 la sută dintre pensionari au votat PSD”
Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea
Ascultă articolul

Lia Olguța Vasilescu (PSD), primar al Craiovei, a explicat într-o postare pe facebook eșecul de miercuri al PSD în Parlament, când amendamentul social-democraților pentru acordarea de ajutoare sociale pentru pensionari a picat la vot în comisiile reunite de buget. Ea a spus că PSD are doar 25% din voturile din din parlament. Vasilescu a arătat cu degetul spre pensionari.

- articolul continuă mai jos -

”Adevărul este că doar 16 la sută dintre pensionari au votat PSD la ultimele alegeri parlamentare. Mulți au preferat un partid care azi a stat în sală și s-a uitat, fără să voteze. Dacă ar fi ieșit din sală măcar, amendamentul s-ar fi aprobat. Același partid ai cărui candidați la parlamentare își rupeau cămașa de pe ei pe la tv că trebuie să crească pensiile”, a scris Vasilescu.

Ea a făcut referire la AUR, ai cărui parlamentari au fost prezenți la ședința din Parlament, dar au nu au votat.

”Cu 25 la sută PSD în parlament, atât s-a putut! Din 2000 de miliarde cât are bugetul României, iată că nu se aprobă 1 miliard, cât înseamnă Pachetul Social cerut de PSD, ca să crească pensiile, indemnizațiile copiilor cu handicap sau mamelor! Păcat!”, a mai scris Lia Olguța Vasilescu.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.