Home » Articole » Învățătoare reținută de poliție după ce a pulverizat spray lacrimogen asupra a doi copii de clasă pregătitoare

Învățătoare reținută de poliție după ce a pulverizat spray lacrimogen asupra a doi copii de clasă pregătitoare

Învățătoare reținută de poliție după ce a pulverizat spray lacrimogen asupra a doi copii de clasă pregătitoare
Foto: INQUAM Photos - Octav Ganea
Ascultă articolul

O învățătoare a fost reținută pentru 24 de ore de poliție, după ce a pulverizat spray lacrimogen asupra a doi copii de clasă pregătitoare. În acest moment nu sunt clare detaliile cazului de la Școala din Santău, județul Satu Mare. Purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului Școlar Județean Satu Mare, Adriana Dinga, a declarat pentru Edupedu.ro că elevii sunt în afara oricărui pericol, iar clasa a fost preluată de alt cadru didactic.

- articolul continuă mai jos -

“Este vorba despre o învățătoare suplinitoare”, a declarat pentru Edupedu.ro purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului Școlar Județean Satu Mare, Adriana Dinga. Aceasta a precizat că învățătoarea care a pulverizat spray lacrimogen peste cei doi copii de 6 ani “a fost la concursul de angajare în școli organizat la nivel județean în luna septembrie și în urma rezultatelor a fost repartizată, pe 7 septembrie“.

 

 

Foto: INQUAM Photos – Octav Ganea

 

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole