Home » Articole » Îndulcitorii artificiali nu au același efect pentru toți diabeticii. De ce pot crește glicemia chiar și unele produse etichetate „fără zahăr” / Explicația unui medic diabetolog

Îndulcitorii artificiali nu au același efect pentru toți diabeticii. De ce pot crește glicemia chiar și unele produse etichetate „fără zahăr” / Explicația unui medic diabetolog

Îndulcitorii artificiali nu au același efect pentru toți diabeticii. De ce pot crește glicemia chiar și unele produse etichetate „fără zahăr” / Explicația unui medic diabetolog
FOTO: Pexels
Ascultă articolul

Persoanele cu diabet aleg frecvent alimente și băuturi fără zahăr pentru a-și controla glicemia, însă reacția organismului la îndulcitorii artificiali diferă de la un pacient la altul. Medicul diabetolog Sorina Ispas explică de ce microbiomul intestinal, genetica, tipul de îndulcitor folosit și chiar alte ingrediente ascunse în produsele „fără zahăr” pot influența nivelul glicemiei. Citește mai multe pe G4Food despre mecanismele care stau în spatele acestui fenomen și ce recomandă specialiștii persoanelor cu diabet.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole