Home » Articole » Adrian Veștea, întrebat dacă Nicușor Dan știe că a negociat cu AUR: ”Am un mandat de a învesti un guvern” / Președintele a trasat nenumărate linii roșii despre ”guvernul pro-occidental, fără extremiști”

Adrian Veștea, întrebat dacă Nicușor Dan știe că a negociat cu AUR: ”Am un mandat de a învesti un guvern” / Președintele a trasat nenumărate linii roșii despre ”guvernul pro-occidental, fără extremiști”

Adrian Veștea, întrebat dacă Nicușor Dan știe că a negociat cu AUR: ”Am un mandat de a învesti un guvern” / Președintele a trasat nenumărate linii roșii despre ”guvernul pro-occidental, fără extremiști”
Foto: Inquam Photos / Octav Ganea
Ascultă articolul

Adrian Veștea, premierul desemnat de Nicușor Dan, a declarat, duminică seară, după discuția cu George Simion de la sediul partidului extremist AUR, că ”are un mandat de a învesti un guvern”.

Veștea a răspuns astfel la întrebarea unui jurnalist dacă președintele Nicușor Dan știe că a negociat cu AUR, o linie roșie pe care președintele a trasat-o de mai multe ori în discursul despre învestirea unui guvern:

- articolul continuă mai jos -

”Un guvern pro-occidental” și ”Fără extremiști” au fost linii trasate categoric de președintele Dan în fiecare apariție publică despre viitorul guvern după ce Executivul condus de Ilie Bolojan a fost demis prin moțiune de cenzură de PSD și AUR.

  • ”I-am asigurat de toată disponibilitatea de toate aspectele care nu sunt în program și în urma evaluărilor nu vor afecta bugetul astfel încât să le includem. Am deschidere către orice solicitare care duce la o implemnetare a reformelor și a soluțiilor pe care românii le așteaptă. În această seară vom merge la învestire și vom solicita ca parlamentarii din aceste zile au fost informați de programul de guvernare să își dea votul. Am un mandat de a învesti un guvern”, a declarat Adrian Veștea de la ieșirea din sediul AUR.

știre în curs de actualizare

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole