Home » Articole » Inundaţii produse în patru localităţi, între care municipiile Ploieşti şi Câmpina

Inundaţii produse în patru localităţi, între care municipiile Ploieşti şi Câmpina

Inundaţii produse în patru localităţi, între care municipiile Ploieşti şi Câmpina
sursa foto: Captura video
Ascultă articolul

Pompierii au fost solicitaţi, duminică, să intervină la inundaţii produse în patru localităţi, între care municipiile Ploieşti şi Câmpina, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova, relatează Agerpres.

Conform sursei citate, două beciuri au fost inundate în Ploieşti, iar apa a intrat, de asemenea, într-un garaj din Sinaia, într-o gospodărie din Valea Doftanei şi într-o casă din Câmpina.

- articolul continuă mai jos -

Pompierii au intervenit pentru evacuarea apei din obiectivele inundate.

De asemenea, au fost asigurate măsuri specifice la aluviuni aduse pe carosabil în comuna Măneciu, sat Valea Popii, precizează reprezentanţii ISU.

Totodată, au fost emise două mesaje RO-ALERT pentru fenomene hidrologice, comunele Măneciu şi Proviţa de Sus fiind sub avertizare Cod portocaliu de inundaţii.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole