G4Media.ro

Guvernul va aproba în şedinţa de miercuri mai multe hotărâri privind sprijinul…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

4 comentarii

  1. Modul de atribuire a acestor bani ptr agricultură trebuie schimbat. Au fost și sunt cazuri când banii di subvenții ajung în buzunarul mafiotilor . Terenurile necultivate, animale fictive solarii imaginare primesc miloane de euro. Subvențiile trebuie acordate în vauchere imputuri etc nu Cash direct in contul fermierilor. Introduse niște criterii stricte dar permanente controale în teren. Trebuie ajutați doar cei care se asociază, produc procesează valorifică materia prima. Suntem sătui sa exportam materia prima direct de pe câmp cu tirul și după se plâng fermierii ca statul nu ii ajuta . Sunt ferme care primesc miloane de euro subvenții plus ajutoare de la stat dar nu au minim un angajat cu forme legale cu caracter permanent. Stâni cu mii de oi subvenționate dar nu au cioban cu acte în regulă. Agricultură este plină de evazionisti, muncă la negru. Câte mii de tone de cereale se vând fără documente legale la negru din fermă sau prin târguri. Agricultură sa aducă și plus valoare economiei nu numai fermierilor îmbuibați cu jepanele.

  2. Aveți perfectă dreptate dl Luis eu as completa ca statul ii ajută prea mult pe ăști față de alții din economie. Faci nu faci producție statul îți dă subvenții. Au utilaje de sute de mii dar nu au asigurare itp rovigneta sau permis corespunzător, când vin de pe ogoare lăsa prăpăd pe drumuri publice. Au dat despăgubire la secetă in bani dar fermierii nu au investit in irigații. Curge apa pe lângă ei dar nu iriga vor ca statul sa le ducă apă la picioare. Cea mai gaură in buget o face agricultură.

  3. CARE-S AIA ? LATIFUNDIARII MASONI ?

  4. Guvernul Ciucă Măciucă 😂😂😂. Acuma e bine că i-a băgat Mutu pe toți la furat. Și ei mai vorbesc de armată și de război, mai bine s-ar uita că au ruinat toate cazărmile din țară, care arată ca după bombardament, leprele ordinare. Hai sicktir NATO cu toată șleahta de aurolaci, bețivi drogați din guvern și parlamentul României.