Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Deputatul PSD Gabriel Zetea a declarat, marţi, la RFI, că partidul şi-ar asuma conducerea Ministerului Energiei şi mâine, el arătând că ”ştiu ce au de făcut acolo mult mai bine decât ştie Virgil Popescu”.
Întrebat dacă PSD şi doreşte Ministerul Energiei, Gabriel Zetea a răspuns: ”Acuma, nu că-şi doreşte, PSD îşi doreşte, sigur, oricare dintre domeniile importante care afectează astăzi economia României şi doreşte să le conducă şi PSD ştie că are soluţii mult mai bune decât are Virgil Popescu în conducerea Ministerului Energiei. Deci din acest punct de vedere, da, mâine ne-am asuma conducerea Ministerului Energiei, venind cu soluţiile pe care le spunem deja de doi ani de zile, venind cu o reglementare a pieţei, stabilirea unui preţ fix pe piaţa energiei, acum, în acest moment, preţ care să ofere predictibilitate mediului economic, care astăzi, având în vedere volatilitatea preţului pe piaţă, nu poate să-şi facă deloc un plan economic”.
Deputatul PSD a precizat că nu vor cere acest lucru în mod direct.
”Am spus că avem dorinţa şi putem să ne asumăm, ştim ce avem de făcut acolo mult mai bine decât ştie Virgil Popescu. Nu ştiu acum ce o să facă preşedintele Marcel Ciolacu în această discuţie pe care o va avea cu PNL. Dacă poate să obţină acest minister, ar fi foarte bine, l-aş aplauda”, a menţionat el.
sursa: News.ro
Cătălin Boboc, el se pricepe la energie. La furat energie.
Eu nu spus inche public nimic că sunt la schiat dar deja aranjat ca el să fie numească „Ministerul de import la energie in Romunia”,
El conectant la noi rețea Europa, noi platit zero bani, de acolo fir mergem”băieții destepte” și de acolo fir la consumatorilor.
Tătă lume happy.
Mai puțin consumatorile.
Stim despre PSD cum a gestionat energia cu Dragnea si Iulian Iancu asa ca ce ar mai fi de spus?
Psd ar mai fura nitel si de pe acolo , ca Pnl nu prea se pricepe!
Solutiile PSD sunt ca: Dumitru Chirita ANRE, Mihai Neacsu Autoritatea Aeronautoca Civila, Paul Stanescu fost ANRE … ce coincidenta ca nimeresc pe salarii galactice pentru Romania si nu misca un fir de praf, decat in interesul lor normal
Ce se mai lupta pentru ciolan, sa schimbi un hot cu altul este la indemana oricui , intrebarea este cat timp cred ei adica hoti ca va mai suporta poporul bataia de joc a acestor hoti.
E mai putin de furat la ministerul Apararii fata de ministerul Energiei, de aia saliveaza Ciuma Rosie si vrea schimbul de ministere! 🙂
PSDiștii au distrus tot ce mergea cat de cat bine in tara asta!!!
Pai daca stiu ei mai bine sa-l consilieze pe actualul ministru, nu sunt in alianta? Ce stiu ei mai bine? Care sunt solutiile?