Fotbal: Dinamo a învins FC Hermannstadt, scor 1-0/ Este a treia victorie…

Sursa foto: Facebook / Dinamo București

Fotbal: Dinamo a învins FC Hermannstadt, scor 1-0/ Este a treia victorie în ultimele patru etape pentru Dinamo

Echipa Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Hermannstadt, în al doilea meci al etapei a 28-a, transmite News.ro.

Dinamo a deschis scorul în minutul 25, Pavicic i-a pasat lui Goncalo Gregorio şi acesta a înscris cel de-al şaselea gol stagional. Sibienii au preluat controlul jocului şi au ratat pe final de repriză, la lovitura de cap a lui Gabi Iancu, scoasă de Golubovic în minutul 43. Bejan l-a încercat şi el cu o lovitura de cap pe Golubovic, în minutul 53, dar scorul nu a mai fost modificat până la final, iar dinamoviştii s-au impus cu 1-0, ajungând la a treia victorie din ultimele patru meciuri.

În clasament, Hermannstadt este pe locul 6, cu 37 de puncte, iar Dinamo ocupă poziţia a 15-a, penultima, cu 25 de puncte.