Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Autorităţile sanitare au declarat, luni, focar de COVID-19 după ce au fost confirmat un deces şi trei cazuri de infectare cu virusul SARS-CoV-2 în rândul oficiantelor de la casa de bilete a Gării centrale CFR Constanţa, informează Direcţia Judeţeană de Sănătate Publică, relatează Agerpres.
Potrivit directorului executiv al DSP Constanţa, Cristina Schipor, o angajată din cadrul casei de bilete de la Gara CFR Constanţa a decedat din cauza COVID-19, la sfârşitul săptămânii trecute, iar alte trei angajate au fost confirmate cu noul coronavirus, în această situaţie fiind declarat focar cu virusul SARS-CoV-2 în incinta instituţiei.
„Specialiştii noştri au declanşat ancheta epidemiologică, dar din păcate pacientul 0 a decedat la sfârşitul săptămânii trecute şi acum medicii se ocupă de tratamentul celor trei angajate din cadrul Gării CFR Constanţa, iar infecţioniştii DSP stabilesc contactele pe care bolnavii le-au avut în cadrul familiei şi colegilor de serviciu”, a declarat Cristina Schipor.
De la debutul pandemiei, în judeţul Constanta au fost diagnosticate cu coronavirus 1.499 de persoane, dintre care 38 de pacienţi au decedat.
Sursa Foto: Inquam Photos/ Autor: George Călin
Deranjant e invazivitatea in viata privata care se intampla de atatia ani
Si nu inteleg de ce
Nu e interesant pentru altii cum imi rezolv eu problemele atat timp cat nu am cerut ajutorul nimanui.
am mai zis de multe ori ca nu mai joc jocuri voi.
astazi 24.08.2020 este ultima zi de ‘jocuri’.
Reducerea drepturilor cetateneti private si publice ESTE CEEA CE MA DERANJEAZA !
De maine nu va mai cunosc.
De maine doresc sa fiu lasat in pace …
Pentru mine e deranjant ceeace se intampla …
Doresc sa traiesc in liniste si libertate.
Asa ca va pot spune de acum.
Succes in toate ce doriti.
Pa !!!
Este 18:01 , Ioano
Nu era nici jaf nici cine stie ce
Dar trenul a plecat din statie dupa o prea lunga asteptare …
Spre sa intelegi ce ti-am zis
Nici nu stiu daca te ineresa
Oricum nu mai conteaza …
Hai sa spun cum sta treaba
Cu tine , toata viata vom fi sub urmarire
De 10 ani Oameni mari si-au batut joc de viata unor amarasteni ca mine
Am pierdut bani ! Care pentru familia mea insemnau destul de multi
Din cauza urmaririi continue a noastra si a celor din jurul nostru
Nu vreau sa traiesc asa !!!
Esti din alta lume Ioano , am realizat asta.
Nu mai veni ca nu mai vreu EU !
O sa-ti gaseasca Protectorii tai un baiat si-ti vezi de viata , treaba ta
Eu sunt din alta lume , linistita, poate si libera
Serios am spui nu mai veni
Asa am decis final cu viata mea …
Pa !
Apropos de CFR ….
In conducerea acestei gauri negre exista numai imbecili . Altfel nu se explica de ce la CFR un bilet pentru bicicleta la tren Regio costa 15 lei la casa de bilete iar la TFC 7 lei si la Regio calatori intre 2,9 si 4,8 lei .