Finală de vis la Copa America: Argentina și Brazilia se întâlnesc pe…

Finală de vis la Copa America: Argentina și Brazilia se întâlnesc pe Maracana

Reprezentativa Argentinei s-a calificat în finală la Copa America, după ce a învins, marţi, cu scorul de 3-2, la loviturile de departajare, selecţionata Columbiei.

La finalul celor 90 de minute de joc şi a prelungirilor, scorul a fost egal, 1-1.

La loviturile de departajare, portarul Argentinei, Emiliano Martinez, s-a remarcat reuşind să apere trei execuţii.

În finală, sâmbătă, pe Maracana, Argentina va întâlni Brazilia.

sursa foto: Facebook\ Copa America