Farul Constanța smulge un punct în prelungiri din deplasarea de la FCSB

sursa foto: Inquam Photos/ Vali Marin

Farul Constanța a smuls un punct din deplasarea de la FCSB cu golul înscris în prelungiri de căpitanul Larie.

După o primă repriză fără goluri, FCSB a deschis scorul după autogolul lui C. Ganea din minutul `55.

Farul Constanța putea egala foarte repede, prin reușita lui Louis Munteanu, însă golul a fost anulat de VAR pentru offside.

După o serie de ocazii ratate de FCSB, marinarii au revenit pe tabelă cu un penalty acordat tot în urma analizei VAR. Căpitanul Larie a marcat, iar meciul s-a terminat 1-1, nu înainte ca FCSB să mai rateze o ocazie monumentală în cel de-al zecelea minut de prelungiri.

După acest meci, FCSB rămâne lideră în Superligă, cu 51 de puncte, în timp ce Farul Constanța se află pe locul 5, cu 37 de puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova.