Home » Articole » După 8 luni de la numirea în fruntea ANPC, Claudiu Daniel Dolot a fost eliberat din funcție, prin decizia semnată de premierul demis Florin Cîțu

După 8 luni de la numirea în fruntea ANPC, Claudiu Daniel Dolot a fost eliberat din funcție, prin decizia semnată de premierul demis Florin Cîțu

După 8 luni de la numirea în fruntea ANPC, Claudiu Daniel Dolot a fost eliberat din funcție, prin decizia semnată de premierul demis Florin Cîțu
sursa foto: facebook
Ascultă articolul

Claudiu Daniel Doloț a fost numit președinte al Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) în februarie, 2021. Pe linie politică, acesta provenea din vechiul PDL (ulterior devenind membru PNL) și a fost director BCR la sucursala din Caraș Severin. Cîțu l-a numit la șefia ANPC, și tot Cîțu i-a semnat decizia de eliberare din funcție.

- articolul continuă mai jos -

În locul lui Doloț la șefia ANPC va rămâne actualul vicepreședinte Mihai Culeafa.

Decizia premierului demis Florin Cîțu a fost publicată în Monitorul Oficial.

 

Sursa foto: facebook/Claudiu Dolot

 

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole