Home » Articole » Două autocamioane s-au ciocnit pe DN 7, Deva-Arad / Ambii şoferi au murit / Traficul este deviat

Două autocamioane s-au ciocnit pe DN 7, Deva-Arad / Ambii şoferi au murit / Traficul este deviat

Două autocamioane s-au ciocnit pe DN 7, Deva-Arad / Ambii şoferi au murit / Traficul este deviat
Sursa foto: ISU Arad
Ascultă articolul

Centrul Infotrafic al Poliţiei Române a informat joi dimineaţa că, pe DN 7 Deva – Arad, la ieşire din localitatea Vladimirescu, a avut loc o coliziune între un autotren ce transporta maşini de spălat şi o autobasculantă încărcată cu nisip.

În urma accidentului, a izbucnit un incendiu la nivelul autotrenului, iar autobasculanta a fost proiectată în şanţ.

- articolul continuă mai jos -

Cei doi conducători auto au decedat, a precizat sursa citată.

În jurul orei 4:45, pompierii militari arădeni au fost solicitaţi să intervină în urma unui accident rutier urmat de incendiu, în care au fost implicate cele două autocamioane.

Pentru misiune au fost alocate forţe şi mijloace din cadrul Detaşamentului de Pompieri Arad, cu două autospeciale de stingere, o autospecială de descarcerare şi două ambulanţe SMURD, dintre care una de Terapie Intensivă Mobilă, a informat ISU Arad.

La sosirea echipajelor de intervenţie, unul dintre autotrenuri ardea generalizat, iar în urma accidentului au rezultat două victime – şoferii celor două autovehicule – care, din nefericire, prezentau leziuni incompatibile cu viaţa, decesul fiind declarat de către echipajul medical.

Traficul rutier este oprit în ambele direcţii, fiind deviat pe rute ocolitoare, respectiv Centura Municipiului Arad.

Conform DRDP Timişoara, se estimează reluarea circulaţiei în condiţii normale în jurul orei 11:00.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole