Derby-ul Olteniei, câștigat de CS Universitatea Craiova cu 2-1. Toate golurile au…

sursa foto: Facebook/ Universitatea Craiova

Derby-ul Olteniei, câștigat de CS Universitatea Craiova cu 2-1. Toate golurile au fost marcate din penalti, iar meciul a fost întrerupt timp de zece minute

Echipa CS Universitatea Craiova a învins-o duminică seara, scor 2-1, pe FCU 1948 Craiova, într-un meci din etapa a patra a Superligii. Toate golurile au fost înscrise din penalti, iar partida a fost oprită timp de zece minute, din cauza obiectelor aruncate din tribună de suporteri, transmite News.ro.

CS Universitatea Craiova a deschis scorul în minutul 41, când van Durmen l-a faultat pe Markovic în careu şi Istvan Kovacs a dat penalti după consultarea VAR. A transformat Andrei Ivan.

În al doilea minut al prelungirilor primei reprize, Istvan Kovacs a mai acordat un penalti, la henţul lui Bahassa, şi Hanca a înscris.

În minutul 59, arbitrul Kovacs a decis să întrerupă meciul timp de zece minute, după ce pe teren au fost aruncate torţe şi diferite obiecte.

În minutul 70 Compagno a redus din diferenţă, dintr-un penalti acordat de Istvan Kovacs pentru un fault al lui Papp asupra lui Compagno.