David Popovici a câștigat și finala de 200 m liber la Sette…

Sursa foto: Facebook/ David Popovici

David Popovici a câștigat și finala de 200 m liber la Sette Colli Trophy, cu nou record al competiției

Înotătorul român David Popovici a câștigat, duminică, finala de 200 m liber la competiția Sette Colli Trophy, anunță Federația Română de Natație pe pagina de Facebook.

„David Popovici și-a încheiat evoluțiile la ediția a 59-a a Sette Colli Trophy în stil de mare campion. În această seară, la Roma, înotătorul român a ocupat locul întâi în finala probei de 200 m liber. Timpul său: 1:45.49 min., nou record al competiției!

Astfel, după ce ieri a câștigat finala de la 100 m liber, elevul lui Adrian Rădulescu s-a impus și la 200 m liber. El a fost urmat în clasament de Thomas Dean (Marea Britanie) – 1:46.96 min. și Stefano Di Cola (Italia) – 1:46.90 min”, anunță federația.

David Popovici a câștigat, sâmbătă, proba de 100 m liber la Sette Colli Trophy, stabilind un nou record al competiției.