G4Media.ro

Danemarca ridică toate restricțiile împotriva coronavirusului, în ciuda incidenței ridicate: „Suntem gata…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

17 comentarii

  1. Evident asta nu are de-a face cu faptul că aia sunt aproape 100% vakcinați, plus boostere, este clar o victorie a șoșocilor români care le-au deschis ochii vikingilor și au înfrânt dictatura bigpharma :)))

    • de la booster le merge asa bine . adica totul e bine si frumos cu booster la 3-4 luni

    • @prostul de mai sus…
      si pentru mine este foarte clar dar despre tine! 🤣🤣🤣

    • Faptul ca Omicron e o rianta mult mai putin letala decat celelalte variante de covid de asemenea nu are nici o legatura. Faptul ca Danezii au un sistem de sanatate care este la ani lumina distanta fata de cel din Romania de asemenea nu are nici o legatura. Nici nivelul de trai nu are nici o legatura. Nici starea de sanatatea considerabil mai buna a Danezilor in varsta fata de varstincii din Romania nu are nici o legatura. Nici banii decontati de spitalele din Romania atunci cand crapa cineva de covid n-are nici o legatura. Sigur, totul e datorita vaccinarii……

    • Chiar are putin de a face cu vaccinul, care pana acum a salvat vieti, dar de acum inainte nu mai are sens sa fie luat de toata lumea. Nu de cei care au trecut prin boala deja, si cu Omicron chiar au trecut multi

      Si are MULT mai mult de a face cu evolutia virusului, care acum genereaza mai multa imunitate naturala, mai repede si cu costuri mai mici.

      Nu este o victorie a șoșocilor , dar nu este nici o victorie a „stiintei”, nici pe departe. Si activistii , postacii si jurnalistii cu „hash tag FollowTheScience” ar fi bine sa se gandeasca la ce s-a intamplat, si sa fie mai rezervati pe viitor

    • Oio,
      Obedientule, cu tot cu rata de vaccinare 90% în octombrie, când a apărut Delta la ei, au reintrodus restricțiile.
      Nu are nici o legătură cu vaccinarea, are legătură cu faptul că Omicron e mai moale.

      Ești un propagandist pr.o.st.

    • Pai șoșocilor, dacă voi recunoașteți: că aia sunt mai vaccinați, că au mâncare mai buna, sistem medical mai bun etc, atunci cum pana mea vă așteptați să aveți tot atâta libertate ca ei? Este că sunteți pro.ști? :)))

  2. pentru sosocii care vor spune ca de ce la ei si la noi nu:

    au 32 la ATI, noi o dam pe 1000 azi….

    • Iar compari mere cu cacareze, sistemul de sănătate danez cu cel romanesc.

    • Pai șoșocilor, dacă voi recunoașteți: că aia sunt mai vaccinați, că au mâncare mai buna, sistem medical mai bun etc, atunci cum pana mea vă așteptați să aveți tot atâta libertate ca ei? Este că sunteți pro.ști? :)))

    • Ceea ce conteaza este ca danezii si altii si-au vaccinat pe cei vulnerabili. Si cu booster.
      La noi mare parte din cei in varsta sunt nevaccinati. Si cei la risc la fel.

  3. Sa le ridice…pana la urma virusul isi va urma cursul. Iar la ei rata de vaccinare este f ridicata, peste 80%

    • Având in vedere ca doua doze nu prea oferă protecție la omicron (si nici la delta dupa vreo 6 luni), contează doar rata de boosterizare, cat o fi eficienta si aia.

  4. Sunteti antisemiti sau ceva in genul? De ce cenzurati toate comentariile care contin cuvantul Israel?

    • Deci, cineva chiar modereaza comentariile in timp util. E nasol totusi sa nu publici comentarii care cu dovezi cam contrazic propaganda vaccinarii. Oricum, cine e destept se uita la situatia din Israel si intelege.

  5. O relaxare momentană.

    • Foarte posibil. Pana isi pierde efectul booster-ul sau pan ala tulpina următoare.