Home » Anchete » Cum au fentat UEFA doi primari PSD ca să intre la meciul de fotbal cu Norvegia: s-au dat drept însoțitori ai copiilor, singurii spectatori permiși la eveniment

Cum au fentat UEFA doi primari PSD ca să intre la meciul de fotbal cu Norvegia: s-au dat drept însoțitori ai copiilor, singurii spectatori permiși la eveniment

Cum au fentat UEFA doi primari PSD ca să intre la meciul de fotbal cu Norvegia: s-au dat drept însoțitori ai copiilor, singurii spectatori permiși la eveniment
Ascultă articolul

Primarii PSD din orașele vrâncene Focșani și Panciu au găsit soluția de a fenta embargoul impus de UEFA pentru meciul de fotbal România – Norvegia de marți seară, când, din cauza scandărilor anti-maghiare ale suporterilor la jocul precedent, doar copiii și însoțitorii acestora au putut intra pe Arena Națională din București.

Astfel, Cristi Misăilă (primarul din Focșani) și Iulian Nica (primarul din Panciu) au intrat pe stadion în calitate de însoțitori ai copiilor veniți la meci din respectivele orașe, beneficiind de regula UEFA care spune că fiecare grup de 10 copii trebuie să existe un adult însoțitor (de regulă profesor sau părinte), potrivit Realitatea de Vrancea.

- articolul continuă mai jos -

Ca să poată intra pe stadion în calitate de însoțitori ai copiilor, cei doi edili au luat locul unui profesor sau al unui părinte care ar fi avut dreptul să meargă la meci alături de micii suporteri, potrivit Realitatea de Vrancea.

Meciul România – Norvegia, din calificările pentru Campionatul European 2020, s-a încheiat cu scorul de 1-1. România mai are șanse teoretice de a se califica la turneul final.

Foto: Facebook / Cristian Misailă

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole