Home » Anchete » Csoma Botond, după ce Ponta a atacat UDMR: Dottore, când zgâriai uşa lui Orbán să te primească, parcă nu-ți era greață!

Csoma Botond, după ce Ponta a atacat UDMR: Dottore, când zgâriai uşa lui Orbán să te primească, parcă nu-ți era greață!

Csoma Botond, după ce Ponta a atacat UDMR: Dottore, când zgâriai uşa lui Orbán să te primească, parcă nu-ți era greață!
Sursa foto: Facebook/Csoma Botond
Ascultă articolul

Deputatul UDMR Csoma Botond a afirmat că lui Victor Ponta “nu-i era greață” când “zgâria ușa” lui Viktor Orban pentru a fi primit de premierul Ungariei, după ce fostul prim ministru PSD a lansat un atac la adresa UDMR, afirmând că nu ar accepta niciodată ca un membru al partidului minorității maghiare să fie membru în CSAT.

“Am văzut că Ponta a zis la televizor că Orbán nu îi dă ordine lui. Dottore, când zgâriai uşa lui Orbán să te primească, parcă nu-ți era greață!”, a scris deputatul UDMR Csoma Botond pe pagina sa de Facebook.

- articolul continuă mai jos -

Candidatul Victor Ponta, fostul președinte PSD și fost consilier al lui Marcel Ciolacu, a avut o ieșire dură miercuri la adresa UDMR. El a spus la Digi24 că ”eu nu voi accepta niciodată ca ministrul de Finanțe să fie de la UDMR. Niciodată nu aș accepta să fie membru CSAT”.

El a făcut referire la influența pe care liderul Ungariei, Viktor Orban, o are asupra UDMR și a liderilor formațiunii.

”Viktor Orban nu vrea binele României”, a mai spus Ponta.

”Eu vreau un guvern patriot, cât mai național”, a mai spus el.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.