CS Universitatea Craiova a învins FCU Craiova, scor 2-1, în ultima etapă…

sursa foto: Facebook/ CS Universitatea Craiova, captură video

CS Universitatea Craiova a învins FCU Craiova, scor 2-1, în ultima etapă a sezonului regulat

Echipa CS Universitatea Craiova a întrecut duminică seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia FCU Craiova, în ultima etapă a sezonului regular, transmite News.ro.

Prima ocazie importantă a partidei a aparţinut oaspeţilor, în minutul 28, când Robert Popa a respins şutul din careu al lui Baiaram. FCU Craiova a replicat cu ocazia lui Baeten din minutul 44 şi cu golul marcat în minutul 45+4. Bahassa a centrat de pe dreapta, Căpăţână a respins greşit şi Aurelian Chiţu a înscris. Echipa lui Petev a fost mai energică în partea secundă. Baeten a scos de pe linia porţii la capul lui Baiaram, din minutul 50. Alexandru Mitriţă a egalat în minutul 70, când l-a lobat pe Robert Popa, pentru ca şapte minute mai târziu Baiaram să înscrie golul victoriei oaspeţilor. S-a încheiat 2-1 pentru CS Universitatea Craiova, care este pe locul 4, cu 49 de puncte, în timp ce FCU Craiova ocupă locul 13, cu 31 de puncte.

FCU CRAIOVA: R. Popa – Padula, Compagnucci, Lacroix, Mascarenhas – Vl. Achim, Dr. Albu – Baeten (Sidibe 85), Bauza, Bahassa (Ibrahimi 86) – A. Chiţu (Dragu 90). ANTRENOR: Nicolo Napoli

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Căpăţână, Screciu (Maldonado 56), Badelj, N. Bancu (Şt. Vlădoiu 88) – Al. Creţu (A. Ivan 46), Al. Mateiu, Mekvabishvili (Zajkov 88) – Baiaram, Markovic (Cîmpanu 56), Al. Mitriţă. ANTRENOR: Ivaylo Petev

Cartonaşe galbene: Padula 78, Compagnucci 90+3 / Mekvabishvili 29, Al. Mateiu 54

Arbitri: Marcel Bârsan – Valentin Avram, Laszlo Bucsi – Ionela Pleşu

Arbitri VAR: Cătălin Popa – Sorin Costreie

Observator: Eduard Dumitrescu