Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Numărul cazurilor de coronavirus din Marea Britanie a sărit cu 34 într-o zi, ajungând la un total de 85, relatează BBC.
Douăzeci și nouă dintre persoanele infectate au călătorit recent în țările afectate sau au contractat virusul de la persoane care au călătorit în străinătate.
Însă trei persoane au contractat virusul în Marea Britanie și nimeni nu știe de unde l-au luat, iar autoritățile au început investigațiile și urmărirea contactelor.
Numărul total de cazuri confirmate în Anglia este acum de 80, cu trei în Scoția și câte unul în Țara Galilor și Irlanda de Nord.
Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea
The End is near!..