Home » Articole » Constănțenii critică primăria că nu a deszăpezit străzile: „E jale în tot orașul, primare” / Administrația locală susține că a ieșit cu utilajele încă de noaptea trecută

Constănțenii critică primăria că nu a deszăpezit străzile: „E jale în tot orașul, primare” / Administrația locală susține că a ieșit cu utilajele încă de noaptea trecută

Constănțenii critică primăria că nu a deszăpezit străzile: „E jale în tot orașul, primare” / Administrația locală susține că a ieșit cu utilajele încă de noaptea trecută
sursa foto: Petruț Iacob/ ISE
Ascultă articolul

Constănțenii critică primăria pe rețelele de socializare, luni, pentru că nu a deszăpezit străzile din oraș, transmite Info Sud-Est. În schimb, administrația locală susține că a intervenit cu utilajele încă de la începutul ninsorii. Citește comunicatul integral al primăriei la finalul articolului.

  • „Din ce eră sunt aceste informații? Astăzi la 8 nu se intrase cu nimic prin mai multe zone, inclusiv pe bulevardul Mamaia”, „Cred că au fost pe străzi doar pentrui poze, atât”, „Unde? În Constanța? E jale în tot orașul, primare”, „Mințiți cu nerușinare. La ora 4 de dimineață nu am întâlnit niciun utilaj de la Spitalul Județean până la ieșire din oraș spre Valu lui Traian”, sunt doar câteva dintre comentariile de la postarea primăriei.
- articolul continuă mai jos -

Totodată, luni dimineață, în jurul orei 08:00, pe bulevardul Mamaia, după intersecția de la Delfinariu înspre centrul orașului, traficul rutier a fost îngreunat. Timpul pentru o cursă cu autobuzul de la Campus până la prima stație de pe bulevardul Tomis, care durează în medie aproximativ 20 de minute, s-a dublat, după cum a observat reporterul Info Sud-Est.

Citește integral pe Info Sud-Est.

 

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.