Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Cinci maşini s-au ciocnit, sâmbătă, pe sensul către litoral al Autostrăzii Soarelui şi s-a format coloană de maşini de trei kilometri în zona localităţii Feteşti, transmite News.ro.
”Centrul Infotrafic informează că pe sensul către litoral al autostrăzii A2 Bucureşti-Constanţa, la kilometrul 139, în apropierea localităţii Feteşti, judeţul Ialomiţa, s-a produs o tamponare între 5 autoturisme, eveniment soldat doar cu pagube materiale. Două dintre autoturismele implicate sunt staţionate pe banda de urgenţă”, a transmis, sâmbătă, Centrul Infotrafic.
Sursa citată a nprecizat că circulaţia în zonă se desfăşoară îngreunat, formându-se coloană în mişcare pe aproximativ 3 kilometri.
Pentru prevenirea accidentelor rutiere, poliţiştii sfătuiesc conducătorii auto să ruleze cu prudenţă sporită, să păstreze distanţa regulamentară între vehicule şi să se asigure temeinic la schimbarea direcţiei de deplasare.
sursa foto: Inquam Photos/ Alexandru Busca
Sa ne faca autostrazi ca daia „e accidente” zice melteanu’, se pare ca nici pe alea pe care le avem nu stim sa ne asiguram cand schimbam directia, sa pastram distanta fata de cel din fata si nu in ultimul rand sa apreciem care este viteza la care suntem stapani pe masina, nu, nu este 180. Vai de capul nostru…
Si la capatul cursei nebune, cei care ajung, vor primi marele premiu: o coroana. Sau un coron. Covid19.