Home » Articole » Ciolacu, Tăriceanu, Ponta și Kelemen Hunor – un nou apel către Orban pentru ”întâlniri periodice”. USR și PMP, singurele partide care nu au semnat scrisoarea

Ciolacu, Tăriceanu, Ponta și Kelemen Hunor – un nou apel către Orban pentru ”întâlniri periodice”. USR și PMP, singurele partide care nu au semnat scrisoarea

Ciolacu, Tăriceanu, Ponta și Kelemen Hunor - un nou apel către Orban pentru ”întâlniri periodice”. USR și PMP, singurele partide care nu au semnat scrisoarea
sursa foto: Inquam Photos/ Adriana Neagoe
Ascultă articolul

Liderii partidelor și facțiunilor politice din Parlament, cu excepția USR și PMP, i-au trimis luni o scrisoare premierului Ludovic Orban în care îi cer acestuia ”întâlniri periodice” ale guvernului cu partidele parlamentare pentru negocierea principalelor măsuri în timpul crizei coronavirsului.

De remarcat că față de o acțiune similară înregistrată săptămâna trecută lipsesc din lista semnatarilor liderii USR și PMP, Dan Barna și Eugen Tomac.

- articolul continuă mai jos -

Marcel Ciolacu, Victor Ponta, Călin Popescu Tăriceanu, Kelemen Hunor și Varujan Pambuccian îl critică pe Orban în scrisoarea citată pentru o presupusă lipsă de transparență și pentru că ar lua decizii discreționar, deși PNL are doar 20% din voturile din Parlament.

Foto: Marcel Ciolacu și Călin Popescu Tăriceanu (InquamPhotos / Adriana Neagoe)

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole