Home » Articole » Ciolacu: Prim-miniştrii se schimbă unul pe an. Eu sunt al zecelea în această serie, şi eu o să mă schimb cât de curând, fiindcă mandatul este până la sfârşitul anului

Ciolacu: Prim-miniştrii se schimbă unul pe an. Eu sunt al zecelea în această serie, şi eu o să mă schimb cât de curând, fiindcă mandatul este până la sfârşitul anului

Ciolacu: Prim-miniştrii se schimbă unul pe an. Eu sunt al zecelea în această serie, şi eu o să mă schimb cât de curând, fiindcă mandatul este până la sfârşitul anului
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media
Ascultă articolul

Premierul Marcel Ciolacu a declarat, joi, că prim-miniştrii se schimbă unul pe an şi el este al zecelea în această serie. ”Şi eu o să mă schimb cât de curând, fiindcă mandatul este până la sfârşitul anului”, a mai spus şeful Executivului, el precizând că nimic nu se poate implementa în România fără cea mai stabilă structură a administraţiei româneşti, administraţia locală, primarii şi preşedinţii de CJ, care au un mandat stabil de 4 ani, transmite News.ro.

- articolul continuă mai jos -

”Nimic nu se poate implementa în România fără cea mai stabilă structură a administraţiei româneşti, administraţia locală. Fără primari, preşedinţii de Consilii Judeţene, care sunt stabili pentru 4 ani. Prim-miniştrii, aţi văzut, că se schimbă unul pe an, eu sunt al zecelea în această serie de prim-miniştri, şi eu o să mă schimb cât de curând, fiindcă mandatul este până la sfârşitul anului”, a declarat premierul Marcel Ciolacu, la Dezbaterea „Comunităţi europene pentru România”.

El a precizat că ”stabilitatea în schimb a rămas la primari, ei sunt partenerii principali ai românilor, ei dezvoltă comunităţi.”

”Guvernul trebuie să vină cu strategiile, cu reformele şi cu o implementare mult mai uşoară care să respecte regulile de transparenţă foarte clare ale UE”, a precizat Ciolacu.

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole