Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Testele de salivă livrate în școli au fost epuizate, iar unitățile de învățământ au rămas fără teste pentru săptămâna viitoare, avertizează oficial Ministerul Educației într-o adresă trimisă Departamentului pentru Situații de Urgență condus de Raed Arafat, relatează Edupedu.ro.
Ministerul Educației îi cere oficial lui Raed Arafat să prezinte graficul de livrare pentru testele pe care elevii ar trebui să le facă de săptămâna viitoare, potrivit adresei oficiale făcute publice de ministrul Sorin Cîmpeanu.
Citește integral pe Edupedu.ro.
Sursa foto: Pixabay
Pana la urma, cate teste au fost pozitive, in total? Si din alea, cate confirmate PCR? Si din alea, cate erau de fapt simptomatice?
O masura inutila.
Mai bine sa le tina pentru urmatoru val…
Au fost 86 teste care au iesit pozitiv dintre care 22 au fost infirmate. Cate erau simptomatice conteaza mai putin rolul acestor teste este in principal sa-i depisteze pe cei purtatori.
Masura este foarte buna avand in vedere ca in felul acesta se pot depista cazuri de covid astfel incat copiii sa nu mai fie trimisi la scoala si sa se impiedice astfel raspandirea virusului.
Tu sa nu ii ceri Arafatului!! EL stie deja ce, cand, cum.
Bani aruncați aiurea. Tot o dădea PSD-ul cu testarea de atâta timp, era mai importantă testarea decât vaccinarea. Testele PCR au rezultatele cele mai corecte. Asta s-a știut dintotdeauna. Nu poți să faci teste PCR pe bandă rulantă. Nici un stat nu își permite așa ceva. Până la urmă masca și vaccinul rămân soluțiile universale. Masca pentru protecție și vaccinul pentru a nu face forme grave. Simplu. Restul e bătaie de joc.
e bine sa stii de ce platesti taxe