Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Liderul PSD, Sorin Grindeanu, a lansat, vineri, într-o conferință de presă la Buzău, noi atacuri la adresa premierului Ilie Bolojan și a ministrei Mediului, Diana Buzoianu (USR), despre care a afirmat că este incompetentă și trebuie demisă.
Sorin Grindeanu a susținut că ar trebui modificat protocolul coaliției astfel încât un ministru să poată fi demis și la cererea altui partid decât cel din care face parte.
Liderul PSD a fost întrebat ce părere are despre faptul că Ilie Bolojan le-ar spus colegilor de partid în ședința conducerii PNL că în ianuarie va cere renegocierea protocolului coaliției, care să prevadă și sancțiuni dacă acesta va fi încălcat
„Nu știu ce are în cap când spune aceste lucruri, dar poate facem pârghii mai bune ca atunci când avem un ministru care face un management prost, cum e cel de la Mediu, să poată fi schimbat chiar dacă se opune partidul din care provine. Fiindcă în acest moment suntem în această situație: avem un ministru al Mediului care și-a dovedit incompetența, care a avut un vot în Senat pe o moțiune, care eu cred că nu mai poate continua. N-avem pârghii în protocol ca să reglăm aceste lucruri, ceea ce nu e în regulă.
Și eu cred că e cazul să lăsăm la o parte orgolii politice, să propunem oameni care să ocupe funcții în Guvern care știu ce au de făcut, și nu să se specializeze la locul de muncă și să învețe să fie ministru după ce au depus jurământul, așa cum s-a întâmplat la Mediu, și după aceea sigur lucrurile vor merge mai bine.
Dar mai spun o dată. Dacă ar fi să votăm în fiecare săptămână, în fiecare zi o moțiune așa cum s-a votat în Senat împotriva doamnei Buzoianu, o s-o facem. Pentru că nu o să ne încurce o hârtie atâta timp cât în partea cealaltă am avut peste o sută de mii de oameni fără apă, iar incompetența unui ministru nu stă într-un protocol de acest tip. Adică, mă scuzați, n-o să pun niciodată în balanță aceste lucruri, în acest mod”, a declarat Sorin Grindeanu.
Grindene, degeaba o faci pe nebunu’, fiind si la putere, si in opozitie: electoratul plecat la AUR+SOS+POT nu se mai intoarce la PSD, s-au prins oamenii ca sunteti un partid de hoti!
Miniștrii Justiției, Agriculturii și Transporturilor – oricând pe lista de miniștri care trebuie dați afară. Oierii sunt chiar acum acolo la Min Agriculturii plângându-se ca nu le-au venit subvențiile. Grânjene, propria curte mai întâi de toate. Ca e groasă!
Sper să ajungă la sub 10%, poate-i mai tace gura acestui lătrău nesimțit.
E cazul ca PSD sa dispara de pe scena politica. Este benefic pentru Romania.
Alex, pesedeu este pedeseru și feseneu ale lui Iliescu.
Acum este cel mai votat partid din România.
El îi reprezintă pe tâlharii care jefuiesc averea publică.
hai cu pesedeul la tomberonul cu partide expirate. a venit vremea !
Grindă,
Iar ai sindromul omului batut in cap?
Coalitia este o creatie anticonstitutională!
Toată lunea stie dar tu o frecangesti ca ati castigat alegerile la Bucuresti!🙃😵
nu toti au realizarile NORDIS
Andrei, cea mai mare realizare a lui Grindeanu, ăla care îi vâra râma lui Dragnea în ac, este că și-a scos negii și alunițele de pe față atunci când a ajuns prim-ministru.
Concurs de „inteligenta” pentru Grindeanu Ranjila!
Jet Nordis 1 … Roxana Ilie
Jet Nordis 2 … Monica Hunyadi
Jet Nordis 3 … ????
Marius, putem continua…
Pantofi cu talpă roșie de 750 de euroi (unii zic că ar fi peste 1000, de la Christian L.), la fel ca vâslașul lui Dragnea,
Ceas de 90000 de euroi (la care se strică des brățara),
Ghete de 1250 de euroi (pe A7) șamd.
Nascut competent. Sau avea scoala de prim-ministru cand il ducea Dragnea de mânuță la birou.
Un milog slinos ascultator.A primit ordin sa latre, latră. Nu contează ca e un perete cu un dòs păros.
@NFilip
Nu-i pagubă! Se întoarce psd in aursospot