G4Media.ro

Bergamo de România: Jumătate din românii morți din cauza coronavirusului sunt pacienți…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

16 comentarii

  1. De ce in rem, mai procurori de 2 bani? A fost un sef care i-a chemat în clar și circula pozele de pe WhatsApp. Voi chiar nu aveți o responsabilitate față de cetățenii morți din acel spital? Nu pe ei îi reprezentati, ci pe sefuletii cu conexiuni in sistem? De ce nu ucidere din culpa?

    • Urmarirea in rem poate fi convertita in urmarire in person dupa ce aduna si sistematizeaza probele. Mai bine asteptam sa lucreze procurorii ca la carte decat sa ne trezim mai tarziu ca instanta il face scapat pe prostul ala de director.

  2. Stire de rahat.In Bergamo au murit mii de oameni nu 3.Cat de incult poate fi exemplarul ala care se crede ziarist?

  3. Sa mearga la catedrala sa se mantuiasca. Acolo s-au pompat banii.

  4. De retinut: din 5 decese, la 3 nu se cunoaste sursa imbolnavirii. Ca sa va faceti o idee cam de cate cazuri exista fata de cate cazuri sunt raportate/cunoscute.

    • Da tu de unde ști ai făcut tu ancheta, sau ai citit tu pe un sait dubios, sau ai vazut pe Facebook că mai nou toți sunt specialiști in Coronavirus.

  5. Populatia tarii poate fi impartita si dupa inconstienta si iresponsabilitate ; pe judete . Educatia lipsa …. ifosele …

  6. Andreea Pavel, ia-ti titlul in cate gauri gasesti. Esti unul din motivele pentru care oamenii acuza presa ca recicleaza cacat.

    • Bai nea suceava, degeaba platiti salariile acelor cretini cu diploma care sunt angajati la voi in spital.Au nenorocit un oras intreg. In cateva zile dupa ca explodeaza numarul de cazuri, orasul va fi izolat.

    • De fapt, draga tim, Suceava va fi primul oras din Romania care va scapa de griji. Peste doua saptamini si ceva cazurile de infectare vor fi raritati, tot orasul va fi avut deja infectia si va fi devenit imun. Intrebarea e citi morti or sa fie?

  7. Faptele vorbesc… Șeful ăla incompetent a chemat tot personalul pentru analize… Am văzut imaginile cu ei stand la coada pentru testare și m-am îngrozit. Medici și asistente stăteau că oile grămadă așteptând la rand. Câțiva stăteau împrăștiați dar restul erau în grup. Nu s-au gândit că se pot contamina? Erau oameni cu calificare in domeniul asta. Daca ei s-au comportat așa ce pretenții sa mai ai de la mistreții de pe strada? Suntem pierduți….

  8. Metodata romaneasca de actiune contra virusului, imunizarea naturala. Daca personalul medical scapa nu trebuie sa le asigure echipamente de protectie, multumim Arahat.

    • Doar trebuie să completezi declarația, o semnezi pentru eternitatea arhivelor statului și primești mântuirea de COVID19.

  9. Asta este spitalul de la care a fost transferat cu elicopterul SMURD senatorul PSD Virginel Iordache pentru o durere de burta.

  10. Lăsați vorbă copiilor să desecretizeze informațiile clasificate timp de 100 de ani.