La Miercurea-Ciuc a început furnizarea încălzirii în sistem centralizat la spitale şi o parte dintre grădiniţe
Furnizarea încălzirii în sistem centralizat a început, luni, la o parte dintre grădiniţele din Miercurea-Ciuc, în vreme ce spitalele racordate la sistem primesc căldură de câteva zile. Directoarea Societăţii de Gospodărire Comunală GOSCOM Miercurea Ciuc, Biro Hajnalka, a declarat luni, pentru Agerpres, că se va începe furnizarea încălzirii şi la alte instituţii publice care vor […]