Autorităţile locale au luat decizia de a nu prelungi carantina municipiilor Bistriţa, Baia Mare, Satu Mare şi Gherla
Autorităţile locale au luat decizia de a nu prelungi carantina municipiilor Bistriţa, Baia Mare, Satu Mare şi Gherla, invocând faptul că rata de infectare cu noul coronavirus a scăzut în aceste localităţi, relatează News.ro. „Municipiul Bistriţa iese din carantină! Începând cu data de 3 decembrie, ora 5:00, restricţiile prevăzute de măsura carantinării municipiului Bistriţa se […]