O femeie din Iași cu Covid a născut cvadrupleți. Cei patru bebeluși, băieți toți, au supraviețuit nașterii
10 mart.
O femeie de 37 de ani, bolnavă de Covid-19, a născut marți la Iași cvadrupleți, toți cei patru copii – băieți – fiind sănătoși, transmite Ziarul de Iași. Nașterea a avut loc la Spitalul Clinic de Obstetrică – Ginecologie “Elena Doamna” din Iaşi. Potrivit unui comunicat al unității, e pentru prima oară în România când […]