A doua victorie consecutivă pentru Dinamo, 3-1 cu Oțelul Galați, și „câinii”…

sursa foto: Inquam Photos / Vali Marin

A doua victorie consecutivă pentru Dinamo, 3-1 cu Oțelul Galați, și „câinii” scapă de ultimul loc în Superligă

Echipa Dinamo Bucureşti a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia gălăţeană Oţelul, în etapa a 26-a din Superligă, transmite News.ro.

Dinamo a reuşit să deschidă scorul încă din minutul 3, prin Dennis Politic, iar gălăţenii au egalat dintr-un penalti controversat dictat de arbitrul Andrei Moroiţă. A transformat Alexandru Pop, în minutul 17, dar Hakim Abdallah a oferit o nouă pasă de gol în minutul 34 şi Gnahore a adus în avantaj gazdele. În minutul 78 arbitrul a dictat penalti pentru Dinamo, iar Hakim Abdallah a transformat pentru 3-1 scor final.

Dinamo a urcat pe poziţia a 15-a, cu 22 de puncte, în timp ce Oţelul are 31 de puncte şi este pe locul 11.

DINAMO: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Moura, Gnahore, Pavicic (N. Roşu 82), Amzăr (Borduşanu 42) – Milanov (Ilic 83), Hakim Abdallah (Goncalo Gregorio 82), Politic (Dani Iglesias 53). ANTRENOR: Zeljko Kopic

OŢELUL: R. Stoian – Zhelev (Rusevic 46), J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Cisotti (Zivulic 46), Lameira, Samuel Teles (G. Cârjan 70) – Maciel (Adăscăliţei 56), A. Pop, Bodişteanu (A. Rus 46). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Amzăr 28 / A. Rus 66, Adăscăliţei 72, Dorinel Munteanu 75

Cartonaş roşu: Dorinel Munteanu (Oţelul Galaţi) min. 75

Arbitri: Andrei Moroiţă – Andrei Constantinescu, Ionel Valentin Dumitru – Claudiu Marcu

Arbitri VAR: Cătălin Popa – Valentin Avram

Observator: Irina Mîrţ