Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Ministerul Educaţiei a anunţat vineri că, de la debutul crizei din Ucraina, au fost depuse 2.577 de cereri pentru înscrierea în şcolile din România a elevilor şi preşcolarilor refugiaţi, 2.379 de copii fiind deja repartizaţi, potrivit News.ro.
De asemenea, 28 de studenți ucraineni sunt înmatriculați în universități din România, potrivit unui răspuns al ministerului pentru G4Media. Dintre aceștia, 23 sunt înscriși la studii de licență, 3 la studii de master și 2 la doctorat, dar începând cu anul universitar 2022 – 2023.
Ministerul Educaţiei a transmis, vineri, că, potrivit datelor centralizate şi comunicate de inspectoratele şcolare judeţene, au fost depuse 2.577 de cereri pentru înscrierea în şcolile din România a elevilor şi preşcolarilor refugiaţi din Ucraina. Este vorba despre 969 de preşcolari şi 1.608 elevi.
”2.379 de copii repartizaţi/înscrişi deja ca audienţi în şcoli şi grădiniţe (dintre care 938 de preşcolari şi 1.441 de elevi)”, a precizat ministerul.
sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea
Ne doare la trei metri de cuc că tu nu ești de acord și dacă nu-ți convine, pupă-ne-n cur! :)))))
Ne doare la trei metri de cuc că tu nu ești de acord și dacă nu-ți convine, pupă-ne-n cur! :)))))
Asa si? Ce mlp crezi ca o sa se schimbe? Crapa de ciuda in continuare, balega!