Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Un bărbat care conducea un BMW pe străzile Capitalei cu permisul de conducere suspendat nu a oprit la semnalele polițiștilor.
„La data de 02 octombrie 2023, ora 15.25, polițiști din cadrul Secției 9 Poliție, fiind în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au observat, pe o stradă din Sectorul 2, un autoturism, care la vederea echipajului de poliție a mărit brusc viteza de deplasare. Polițiștii au procedat la punerea în funcțiune a semnalelor acustice și luminoase, în vederea opririi regulamentare a autoturismului, însă conducatorul auto a ignorat semnalul de oprire și a continuat deplasarea in mod alert”, transmite Poliția Capitalei.
Pe parcursul urmăririi, conducătorul auto a întâmpinat un blocaj pe direcția de deplasare, moment în care polițiștii au încercat extragerea din autoturism a conducătorului auto.
Totodată, în acel moment, conducătorul autoturismului a demarat și a părăsit zona.
„Polițiștii au procedat la urmărirea acestuia, autoturismul fiind găsit ulterior și a fost depistat și identificat un bărbat care, în urma verificărilor, a rezultat că avea dreptul de a conduce suspendat. Cercetările sunt continuate de către polițiști din cadrul Secției 9, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2”, mai transmite sursa citată.
daca se punea police oblic…
Croncan la volan de beemveu?
Zicem noi ca nu actioneaza agentii cum trebuie si ca daca faceau x si y, era mai bine ca asa am vazut noinla americani.
Problema e ca sefii lor abjecti le reproseaza daca lovesc masina. Da, chiar si in misiuni. Punandu-ne in locul lor, nu mai e asa simplu.
Te bagi aiurea și prostește in discuții. Nu ști nimic.
Mi-ar face mare placere sa dezbatem ideea dar la cum scrii in limba romana , imi e teama ca nu am cu cine.
Da slabi politi că sa nu zic prosti. Puteau să treacă ei roti și în ei. Amatori.
Dom polițai, manevra se numește întoarcerea din 3 mișcări, nu din 20. Cum v-ați luat permisul dom polițai?
Interesant ca BMW-ul a facut stanga iar politistii dreapta. Probabil stiau o scurtatura? L-au prins tot ei? Sau colegii?