Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Executivul a difuzat joi primele imagini de la ședința de guvern fără miniștrii PSD. Aceștia au fost înlocuiți de secretari de stat. Miniștrii PSD ar urma să își depună demisiile astăzi la ora 14.00, potrivit informațiilor G4Media.
Demisia miniștrilor PSD vine la trei zile după ce conducerea partidului a decis prin vot să îi retragă sprijinul politic premierului Ilie Bolojan.
Premierul a anunțat ulterior că va numi ca interimari miniștrii actuali.
Portofoliile din Guvern deținute de PSD sunt:
Marian Neacșu – vicepremier
Radu Oprea – secretarul general al guvernului
Ciprian Șerban – ministrul Transporturilor
Radu Marinescu – ministrul Justiției
Florin Barbu – ministrul Agriculturii
Bogdan Ivan – ministrul Energiei
Alexandru Rogobete – ministrul Sănătății
Florin Manole – ministrul Muncii