Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
George Simion, candidatul AUR la alegerile prezidențiale, a declarat sâmbătă într-un interviu pentru influencerul MAGA Jack Posobieck că ”îi voi administra o înfrângere istorică lui Nicușor Dan”, pe care l-a numit outsider (”underdog”).
”El este outsiderul. Nu are altă opțiune decât să vină acolo unde îl chem la dezbatere. Sunt 20 de procente diferență între noi”, a mai spus George Simion.
”Mi-e milă de el într-un fel”, a adăugat Simion. ”Nu există practic nici o șansă ca Nicușor Dan să mă învingă”.
”Nu mi-am imaginat niciodată că voi ajunge președintele României la 38 de ani”, a mai spus candidatul AUR.
”Oponentul meu e o marionetă globalistă susținută de Emmanuel Macron și Ursula von der Leyen. Va pierde într-o manieră istorică alegerile”, a mai spus Simion.
Vezi declarațiile lui George Simion în interviul de mai jos, de la minutul 52:
BREAKING: JACK POSOBIEC EXCLUSIVE INTERVIEW WITH ROMANIAN PRESIDENTIAL FRONTRUNNER GEORGE SIMIONhttps://t.co/rTcf9NOqZw
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) May 9, 2025
Vrabia mălai visează…
Tot așa spunea și Ponta despre Iohannis.
Cat tupeu poate avea acest grobian fascist!
Pai nici nu o sa ajungi, bulu macule! Stai domol, ca o sa te intorci la galerie!
Norocu nostru că tu ești doar un biet nătă rău nici măcar priceput la scandal. N-ai cultură nici cât păr pe broască, iar intelectul tău se apropie de cel al șlapului. Atuul tău e campania ta fabricată în laboratoare ce depășeșc șlapii..