Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Luni, în timpul moţiunii simple împotriva ministrului Mediului, Diana Buzoianu, preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, şi preşedintele USR, Dominic Fritz, s-au aflat la o sinagogă din Timişoara, unde au fost surprinşi râzând unul cu celălalt.
Buzoianu a comentat imaginile la Antena 3 , unde a spus că cei doi, alături de preşedintele CJ Timiş, „erau probabil la un eveniment public și orice poză care ar fi arătat în orice fel, dacă ar fi râs, dacă ar fi vorbit, orice ar fi putut să fie scos din context”. „Nu am niciun dubiu că am sprijinul partidului în continuare”, a subliniat ea.
Ulterior, la B1TV, ea a spus că mai relevante sunt ”manipulările care au fost zise zilele acestea” și a lansat un atac dur la adresa PSD.
”Oamenii puși de PSD au pierdut în ultimii 3 ani de zile 350 de milioane de euro, bani care erau necesari. Au pierdut 350 de milioane de euro doar pe baraje, doar pe banii din PNRR care au fost pierduți”, a spus Diana Buzoianu.
”Și aici a fost omul din pix pus de PSD, care nu a avut nici măcar o singură zi de experiență în ape și care a condus. Și catastrofa este că a venit un ministru care a schimbat acest om, catastrofa a fost că ne-am dat seama, cerând rapoarte oficiale, că au scăzut controalele de la lună la lună și că au crescut numărul de avertismente date. Adică sancțiuni zero, nu mai erau sancțiuni. Și am reușit în luna noiembrie să punem în sfârșit să facem puțin de curățenie, ca măcar pe inspecție la Apele Române să avem mai multe sancțiuni și mai multe controale decât au fost făcute în primele șapte luni ale anului.
Asta e catastrofa de care se vorbește? Știți, este foarte ușor să zici de pe un piedestal: incompetență, habarnism… Când pui faptele, rezultatele concrete, de fapt, ce supără este că într-adevăr au început să fie curățate niște domenii la care de ani de zile telefoane le-au sunat și nu s-au mai făcut verificările”, a spus Diana Buzoianu.
Nu, atacul PSD la USR și la D Buzoianu a fost primul și permanent, după ce ministra a îndrăznit să deranjeze fabricile de sinecuri de la Romsilva și Apele Române.
D Buzoianu se apără și răspunde pesedelelor, arătându-le adevărul despre cei vinovați.
Bravoo fată !!!! Este PLIN de poponauți pesede care ”se pricep” la toate, în fapt doar schimbă fotoliile de directori din companiile de stat cu salarii astronomice !!
Pogoniciule, vă deranjează USR că nu participă la combinațiile voastre.
Sifoanele de bani publici de la Apele Române și Romsilva puse acolo de pesedeu, coafeze și maseuze n-or să mai aducă bănuți la partid pesedeu.
Vă temeți că oamenii voștri, sabotorii care au creat criza de apă potabilă de la Prahova, vor ajunge la pârnaie.
Arici PAcalici, cred ca te referi la tzatza Grindeanu! Sta toata ziua la „portita” si mesteca la cei care trec pe strada!
@Baliza – agarici pogonici e doar un postac pesedist demn de mila… ai sa vezi ca nu raspunde niciodata la comentarii, probabil ca are texte primite pe care le posteaza pe site-urile desemnate si atat.