
USR, după ce Nicușor Dan l-a desemnat premier pe Ilie Bolojan: Un semnal clar că România poate fi guvernată cu seriozitate și cu bun-simț
USR a salutat vineri desemnarea lui Ilie Bolojan pentru funcția de premier, afirmând că alegerea președintelui Nicușor Dan este “un semnal clar că România poate merge înainte cu seriozitate și respect pentru banii publici”.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
- “Știm că e greu și urmează o perioadă a deciziilor dificile.
- Sunt prea mulți români care simt că muncesc din greu, dar nu le mai ajung banii. Prea mulți români și-au pierdut încrederea în politică, în schimbare. Știm că avem un stat care, astăzi, cere tot mai mult, dar oferă prea puțin.
- Dar putem începe schimbările care au fost amânate de prea mulți ani.
- Propunerea lui Ilie Bolojan pentru funcția de premier e semnalul clar că România poate fi guvernată cu seriozitate și cu bun-simț.
- USR va sprijini acest guvern și va lupta pentru reforme, reducerea cheltuielilor inutile și sprijinirea oamenilor care muncesc cinstit.
- Va fi greu. Dar e timpul reformelor”, a precizat USR, într-un comunicat de presă.
Președintele Nicușor Dan l-a desemnat vineri premier pe liderul PNL Ilie Bolojan, la capătul unor discuții cu partidele pro-occidentale care au durat o lună. Șeful statului a afirmat, într-o conferință comună de presă cu Bolojan, la Palatul Cotroceni, că liberalul este “persoana cea mai potrivită să facă ajustările necesare în aparatul statului”
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank© 2025 G4Media.ro - Toate drepturile rezervate
Acest site foloseşte cookie-uri.
Website găzduit de Presslabs.
2 comentarii