Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Tramvaiul cu numărul 25 a deraiat, joi după-masa, în Sectorul 6, zona Bdul Iuliu Maniu – Bdul Timișoara, iar conform surselor G4Media, șase persoane au suferit leziuni ușoare. De asemenea, a fost rupt un stâlp de electricitate,
Circulația tramvaielor este oprită pe ambele sensuri de mers, iar traficul autovehiculelor este restricționat pe banda întâi a sensului de mers Bdul Iuliu Maniu – Bdul Timișoara.
„În urmă cu puțin timp am intervenit ca urmare a deraierii unui tramvai, pe Valea Cascadelor din Capitală. O porțiune din tramvai a intrat în coliziune cu un stâlp.
La momentul producerii evenimentului, în tramvai se aflau aproximativ 20 de călători, dintre care șase persoane au solicitat îngrijiri medicale. Ulterior, patru dintre acestea au fost transportate la spital. Am intervenit cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și 4 echipaje de prim ajutor”, se precizează în comunicatul ISU.